Project finance and banking applications
Proje finansmanı ve bankacılık uygulamaları
  1. Tez No: 726892
  2. Yazar: GAMZE CEBECİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NURGÜL CHAMBERS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Bilgi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bankacılık ve Finans Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 144
Özet
Proje finansmanı yeni gelişen, uzun vadeli ve yüksek hacimli yapılandırılmış kredilerin fonlanması tekniğidir. proje finansman anlaşmalarının hızla artan trendi ve bu yöntemin faydaları sayesinde konu tüm dünyada gündem oluşturmaktadır. proje finansmanında özel amaçla kurulan şirketin yönetiminde tahmini oluşturulan nakit akışlarını fonlamaktadır. bu nedenle, bankaların bu kredileri değerlendirme bakış açısı klasik uzun vadeli kredilerden metodoloji olarak farklılık göstermektedir. Bu çalışmada, proje finansmanı kavramı kısaca anlatılarak, bankaların bakış açısından incelenecektir. Bankaların konuya bakış açıları, başvurulan projelerin değerlendirme yöntemleri ve bu projelerin risk yönetim metotları kavramsal olarak incelenecek sonra da hipotetik kurulan bir vaka üzerinde uygulanacaktır
Özet (Çeviri)
Project finance is a new technique of funding for long term and high volumes structured projects all around the world. The increasing trend of the project finance deals and benefits of the issue makes the subject on the agenda. in project finance, banks funded the projected cash flows of the project under the management of the newly established entity for this specific purpose. So, from the perspective of the banks evaluation methods of this type of credits shows differences in methodology. this paper study the project finance concept from the banks point of view by analyzing the work processes, evaluation methods of upcoming projects and risk management methods for this products in both from the conceptual framework and on the hypothetical case study.