Cloud-based vehicle function in automotive software systems
- Tez No: 726891
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHİM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Otomotiv yazılım sistemi endüstrileri günden güne birçok farklı seçenekler. Tüm bu özellikler elektronik yönetim Birimleri yardımıyla ele alınmaktadır. (ECU). Tüm elektronik üniteler tipik bir iletişim veriyolu üzerinden bağlanır. Hepsi dağıtılan veya alınan bilgiler sistemin ECU'sundan geçer. arasında bir Bir AB'nin insanı üzerinde yaratılan uzlaşmanın çoğu nedeni, sömürünün veriler aktarılıyor. Bu dezavantajı çözmek için benzersiz teknikler vardır. anahtar kriptografisi ve benzerleri ile karşılaştırılabilir hale getirmek. veri tutma, bir elektronik yönetim biriminin çok önemli bir talebidir. Nesnelerin ağı teknolojisi içinde, akıllı ulaşım yapılarındaki tüm parçalar aynı zamanda teslimat korumasını geliştirmeyi, trafik sıkışıklığını azaltmayı, hava kirleticilerini azaltmayı içerir ilişkili sürüş tesellisini arttırır. Tüm araçların yaratıcısı ve ayırt edici özelliği bağlantılı, büyük miktarlardaki eşyaların toplanması ve garaja getirilmesi için muazzam bir görev teşkil eder. trafikle ilgili kayıtlar. Bu haber bülteni sırasında, kullanımı karıştırmanızı öneririz arabalar gibi taşıma organizasyonuna hesaplama, hesaplama varlıklarını, garajı paylaşacak varlıklar ve bilgi ölçüm kaynakları. Planlı bir tasarım, bir araç bulutundan, bir marj bulutu ve ana bulut. Ardından, bulutu yararlı olarak inceleme eğilimimiz var. Başarılı yardım yönetimi için kaynak tahsisi ile ilişkili dijital sistem yer değiştirmesi Bu bulut tabanlı tamamen taşıma topluluğu sırasında. Bir spor-kavramsal teknik bulut kaynaklarının mükemmel bir şekilde paylaştırılması sağlanır. Sonuç olarak etkili gizmo yer değiştirme otomotiv kalitesi, bir yardım rezervasyon şemasına göre çözülür. yaygınlaşması ile araba işletmesi, araçlar çeşitli çeşitlerle daha pratik hale getiriliyor hesaplama, tebliğ, depolama ve algılama varlıkları. Bir araç böylece aynı zamanda görünür“tekerlek üzerinde bilgisayar”. Bu kadar zengin kaynaklarla, kilometrelerce başarı bu kaynakları kullanır. Bu, aktarımın yaratıcı ve ayırt edici özelliğini öne çıkarır. Bulut bilişim.
Özet (Çeviri)
Day-to day the automotive software system industries are introducing several distinctive options. All of those features are handled with the assistance of electronic management Units (ECU). All the electronic units are connected through a typical communication bus. All the info that is distributed or received is pass from the ECU of the system. One amongst the most reasons for the compromise being created on the human of an EU is that the exploit data being transferred. To resolve such drawback there are unique techniques being introduce comparable to key cryptography and so forth Moreover, the modification of the data hold on is very important demand of an electronic management unit. Within the technology of net of Things, all parts in wise transportation structures is also involving enhance delivery protection, relieve traffic congestion, scale back air pollutants associated enhance the consolation of riding. The creative and discerning of all vehicles connected poses an enormous assignment to the gathering and garage of big quantities of traffic-associated records. During this newsletter, we recommend to mix utilization computing into conveyance organization such as cars will share computation assets, garage assets and information measure sources. A planned design consists of a vehicular cloud, a margin cloud, and a principal cloud. Then, we have a tendency to examine cloud helpful resource allocation associated digital system relocation for successful aid administration during this cloud-based completely conveyance community. A sport-conceptual technique is provided to perfectly apportion cloud sources. Effective gizmo relocation as a result of automotive quality is resolved based on an aid reservation scheme. With the proliferation of car enterprise, vehicles are increased with varied sorts of more and more practical computation, communique, storage and sensing assets. A vehicle thus is also appeared as“computer-on-wheels”. With such rich resources, it' miles of outstanding importance to with success utilize these sources. This puts forward the creative and discerning of conveyance cloud computing.