Image segmentation using associated rule datamining technique
İlişki kuralı veri madenciliği tekniğiyle görüntü bölümlendirme
- Tez No: 733436
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Akıllı şebekeler, birbirine bağlı birden fazla güç kaynağı ve cihazdan oluşan elektrik şebekeleridir. güç üretimi ve güç yönetiminde daha iyi güvenilirlik sağlamak için, modern Akıllı şebekedeki gelişmeler, güç kaynaklarının ve yüklerin kontrolünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır. özel bir yazılım/donanım geliştirerek veya akıllı şebeke ve merkezi kontrol bölümleri içinde iletişim. Bu yazıda hedeflediğimiz Akıllı şebeke sisteminin her iki tarafını (iletişim ve kontrol) geliştirerek, bulanık bir bir şebekede ve bir internet ortamında yenilenebilir enerji ve fosil yakıt kaynakları için mantık tabanlı kontrolör Akıllı şebekenin durumunu denetleyen şey tabanlı izleme sistemi, şebekede meydana gelen arızalar ve bulanık denetleyicinin bu hataların üstesinden nasıl geldiği, bunların hepsi ekstra bir katman sağlar. akıllı şebekeye destek
Özet (Çeviri)
Smart grids are electric grids that are composed of multiple power sources and devices connected to each other to provide better reliability in power generation and power management, modern developments of the smart grid aim at either improving the control of power sources and loads connected to the smart grid by developing a specialized software/hardware, or by improving the communication within the parts of the smart grid and the central control. In this paper we aim at improving both sides of the smart grid system (communication and control), we propose a fuzzy logic-based controller for renewable energy and fossil fuel sources in a grid and an internet of things-based monitoring system which oversees the state of the smart grid, faults that occur in the grid, and how the fuzzy controller overcomes those faults, all in which provide an extra layer of support to the smart grid.