Örgütsel kariyer yönetimi ve Yapı Kredi Bankası uygulaması
Organisational career management
- Tez No: 73397
- Danışmanlar: PROF. DR. CELİL KOPARAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1998
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 229
Özet
YÜKSEK LİSANS TEZ ÖZÜ ÖRGÜTSEL KARİYER YÖNETİMİ VE YAPI KREDİ BANKASI UYGULAMASI Mehmet ARGÜDEN İşletme (Yönetim ve Organizasyon) Anabilim Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eylül 1998 Danışman: Prof.Dr.Celil KOP ARAL İşletmeler birey-örgüt uyumunu gerçekleştirmek ve ortak amaçlar doğrultusunda hareket etmek için örgütsel kariyer yönetimime ihtiyaç duymaktadırlar. Günümüzün özgür kişilikli bireyleri bir işte çalışmaktan çok, o işin bir parçası olmayı ve işteki geleceğini planlamak durumundadırlar. Ancak bireysel olarak ne kadar çaba harcanırsa harcansın örgütün desteği olmadan kariyer planları gerçekleştirilemez. Bu noktada örgütsel kariyer yönetimi hem örgütün hem de bireyin amaçlarını ve gelecekten beklentilerini uyumlaştırarak örgütü bir bütün olarak başarıya ulaştırmada yardımcı bir yönetsel uygulama olarak kullanılmaktadır. Bu çalışmada öncelikle örgütsel kariyer yönetimini açıklamada yararlanılacak bazı kavramlar açıklandıktan sonra örgütsel kariyer yönetimi bir süreç olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT To make the harmony of indivual-organization and to behave for associate aims administrations need to organizational career. Nowadays, free characterised individuals are face to face with planning the future of their work; more than working in the job. However, without the support of an organization, the individual can't manage their career plans. No matter how hard they try. At this point organizational career management is wed for making the Organization successful by making the harmony of organization's and hte individual's aims for the future. In this study, after describing some concepts for benefiting from them, organizational career management has been examined as a process.