Tedarikçi seçiminde kişisel verilerin korunması
Protection of personal data in supplier selection
  1. Tez No: 738198
  2. Yazar: BEKİR BURAK TOPAL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ATIL TAŞER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu tezin amacı; günümüz dijitalleşen dünyada daha da önem kazanan kişisel verilerin tedarikçiler tarafından korunması gerekliliğini açıklığa kavuşturmak ve konunun önemini vurgulamaktır. Her geçen gün kişilerin özel nitelikteki bilgileri güvenlik zafiyetleri, ihmal, bilgi eksikliği ya da farkında olmayarak istenmeyen kişi/kurumlarca ele geçirilmekte ve izin alınmadan birçok alanda kullanılmaktadır. Bu durum gelişen teknoloji sayesinde daha da kolay hale gelmektedir. Kişisel verilerin korunmasında kurumsal destek alınarak yasal prosedürler kapsamında gerekli güvenlik tedbirlerinin uygulanması ve belli aralıklarla kontrol edilerek güncellenmesi gerekmektedir. Bu aşamada alınacak hizmette tedarik seçim ve yöntemleri önem arz etmektedir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis; To clarify the necessity of protecting personal data by suppliers, which has become more important in today's digitalizing world, and to emphasize the importance of the issue. With each passing day, private information of individuals is seized by unwanted people/institutions due to security weaknesses, negligence, lack of information or unwittingly, and is used in many areas without permission. This situation is getting easier thanks to the developing technology. In the protection of personal data, it is necessary to take institutional support and implement the necessary security measures within the scope of legal procedures and to be checked and updated at regular intervals. Supply selection and methods are important in the service to be received at this stage.