Design and control of parallel robot using MATLAB simulink with fopid in use SSO algorithm
  1. Tez No: 746198
  2. Yazar: NOORULDEN BASIL MOHAMAD ALHAMADANI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Electrical and Electronics Engineering, Mechatronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Genel çerçeve planı için, parçalı istek göreceli vazgeçilmez yardımcı düzenleyici, sosyal örümcek teknolojisi hesaplaması tarafından kullanılan üç köşeli bağlantıların eşit robotik gösterimini yükseltmek için kullanılan tip 2 fuzzy ile sunmuştu. Robotik düzlemselleştirme adı verilen modellemenin en büyük sunumunu başarmak, karşıtlık ve vazgeçilmez yardımcı düzenleyiciye karşılık gelen kısmi istek yapmak için, bir yön sirkülasyonu yapana kadar üç köşeli eklemlerin eşit robotik gösterimini yerleştirmek için genel bir sorun olarak eklemlenme eğilimindedir. iyileşmişti. Bulanık yöntemi, zorunlu alt öğeye karşılık gelen kısmi talebi kullanma yöntemi, kuvvetler üzerinde robotik düzlemselleştirme modellemesinin, bitiş yönüne yönelik gafları azaltana kadar etkin kullanımını ele almak için kullanılır - zaman süresinde hata ve genlik göbeği lokalizasyonu, yani tam hız için eşitleme hatası, Bulanıklaştırma üyesi 2, gelişmiş sosyal teknoloji hesaplaması ile parçalı istek göreli temel yardımcısının kullanıldığı hızda sıfır ön nicelleştirmeye düşmüştür. Ayrıca, MATLAB kullanılarak simüle edilen Gecikmenin Kuaternizasyonunun Kuaternizasyonuna bağlı olarak tüm güçlü modellemelere uygun bir sergi veren birçok analiz hesaplaması.
Özet (Çeviri)
For the general framework plan, fragmentary request relative indispensable subsidiary regulator had presented with type 2 fuzzy had used by social spider tech calculation to upgrade the exhibition of the tri-angular connections equal robotic. To make accomplishment the greatest presentation of the modelling called robotic planarization, to contrast and the partial request corresponding indispensable subsidiary regulator it tends to be articulation as an overall prob to settle the exhibition of the tri-angular-joins equal robotic until make a direction circulation had improved. The method of fuzzy utilize partial request corresponding indispensable subordinate it is utilized to tackle the efficient use of robotic planarization modelling upon forces until diminish blunder for direction for ending-effectivization for mistake in time duration and amplitude hub localization, meaning equalization blunder for full velocity, Fuzzification member 2 with improved social tech calculation being used fragmentary request relative essential subsidiary had decreased in velocity to zero prequantization. also, a lot of computations of analyzation that is give a appropriate exhibition to all of powerful modelling upon dependent on the Quaternization of Euroization of Lag ranging simulated utilizing MATLAB.