Cyclodextrin-bearing nanocarriers based on biodegradable polymers and polymeric, metal-organic framework, and gold nanoparticles
Biyobozunur polimerlere dayalı, polimerik, metal organik çerçeve ve altın nanoparçıkları taşıyan siklodekstrin bazlı nanotaşıyıcılar
- Tez No: 746344
- Danışmanlar: PROF. DR. ANTONIO VARGAS BERENGUEL
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Biyomühendislik, Biyoteknoloji, Kimya, Bioengineering, Biotechnology, Chemistry
- Yıl: 2014
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Universidad de Almeria
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Organik Kimya Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Kimya Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 237
Özet
Bu tezin amacı, yeni çok işlevli ilaç taşıma sistemlerinin geliştirilmesidir. Bu kapsamda Antikanser ilaçları için ilaç dağıtım sistemleri olarak nanotaşıyıcılar tasarlanmış ve esas olarak suda çözünür ve biyouyumlu oligosakarit, siklodekstrin, ve türevleri nanotaşıyıcı sistemler olarak kullanılmıştır. Bu doktora tezi beş bölüme ayrılmıştır. Her bölüm, ilki hariç, şu şekilde yapılandırılmıştır; a) belirli bilgileri sağlayan bir giriş arka plan ve hedefler, b) belirli bir konunun sonuçları ve tartışması, c)sonuçlar, ve son olarak d)deneysel çalışmalar şeklinde dizayn edilmiştir. Her bir bölüm bölüm tezde detaylı bir şekilde ve bilimsel veriler eşliğinde detaylı bir şekilde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
The aim of this dissertation is the development of novel multifunctional nanocarriers as drug delivery systems for anticancer drugs. The work is mainly focused on the water-soluble and biocompatible oligosaccharide, cyclodextrin, and its derivatives. This Ph.D. thesis is divided into five chapters. Each chapter, except for the first, is structured as; a) an introduction, providing the specific background and objectives, b) the results and discussion of the particular topic,c) their conclusions, and finally, d) a section for the experimental aspect. Each chapter is presented in detail in the thesis and accompanied by scientific data.