Kurumsal kaynak planlama sistemleri ile üretim yürütme sistemlerinin entegrasyonu: Makine imalat sektöründe bir uygulama
Integration of enterprise resource planning systems and production execution systems: An application in the machinery manufacturing industry
  1. Tez No: 746396
  2. Yazar: MERT CAN HALICI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSMAİL KARAOĞLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Konya Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 103
Özet
Günümüz dünyasında, rekabet piyasalarında hayatta kalmak daha zor hale gelmiştir. Bu sebeple işletmeler varlılarını koruyabilmek ve büyüyebilmek adına teknolojinin gücünden yararlanma eğilimindedirler. Bu tez kapsamında, makine imalatı sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin kurumsal kaynak planlaması sistemi ve üretim yürütme sistemi entegre edilmiştir. Bu entegrasyon ile birlikte işletmenin üretimi izlenebilir ve yönetilebilir hale gelmesi amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In today's world, it has become more difficult to survive in competitive markets. For this reason, businesses tend to benefit from the power of technology in order to protect their assets and grow. Within the scope of this thesis, the enterprise resource planning system and production execution system of an enterprise operating in the machinery manufacturing sector are integrated. With this integration, it is aimed to make the production of the enterprise traceable and manageable.