Novel comp designs for improving the performance of cell- edge users in future wirless networks
  1. Tez No: 746416
  2. Yazar: SHAHEER KHALID
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ JEHAD MAHMOUD AMIN HAMAMREH
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Hücresel trafikteki artış, yüksek verim, yüksek güvenilirlik ve evrensel erişim gibi üst düzey iletişim deneyimlerinin kalitesini büyük ölçüde artırmak için hücresel teknolojilerin ilerlemesine öncülük ediyor. Hücresel bir ortamda bu talepleri yerine getirmek çok büyük bir zorluktur ve girişimle enfekte olan hücre kenarlarında daha kritiktir. Bu gereksinimleri ve zorlukları ele almak için, hücre sınırındaki kullanıcılar için hücreler arası girişim (ICI), kullanıcılar arası girişim ( IUI) ve spektral verimliliği artırın. Üst üste bindirilmiş destekleyici sinyaller ve kanal tabanlı ön kodlayıcılar, ICI ile başa çıkmak, kanal etkilerini ortadan kaldırmak ve hücre sınırındaki kullanıcılara güvenilir iletişim sağlamak için tasarlanmıştır. Matematiksel modeller ve simülasyonlar, diğer rekabetçi şemalara kıyasla önerilen paradigmaların yaratıcılığını ve verimliliğini vurgular. Sonuçlar, önerilen çözümlerin performansını ve genel sistem performansının artmasına yol açan sistem karmaşıklığını azaltma yeteneğini göstermektedir.
Özet (Çeviri)
The increase in cellular traffic is leading the advancement of cellular technologies to massively improve the quality of high-end communication experiences such as high throughput, high reliability, and universal access. To accomplish these demands in a cellular environment is a huge challenge, and it is more critical at the cell edges infected with interference. To address these requirements and challenges, we propose novel Enhanced Cooperative Multi-Point (eCoMP) and Hybrid Coordinated Multi-Point (H-CoMP) designs for cell-edge users to combat inter-cell interference (ICI), inter-user interference (IUI), and improve spectral efficiency. Superimposed supporting signals and channel-based precoders are designed to deal with ICI, remove channel effects, and provide reliable communication to cell-edge users. Mathematical models and simulations highlight the inventiveness and efficiency of the proposed paradigms compared to other competitive schemes. The results show the performance of the proposed solutions and the ability to reduce system complexity, leading to enhanced overall system performance.