Design and simulation of a dynamic smart parking system with image segmentation and deep learning
  1. Tez No: 747032
  2. Yazar: MOHAMMED FOUAD TAHA TAHA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Video konferanslar, radyo, internet ve uydu iletişimi gibi modern elektronik teknolojiler, çeşitli ekonomik sektörlerde insanların yaşamlarını hızlandırdı ve harekete geçirdi. Ancak hayatın her geçen gün artan bu hızına ayak uydurabilmek için iş, üniversite, banka ve spor salonu ziyaretlerinin saatler öncesinden başlaması gerekiyor. Park yeri bulmak, trafik sıkışıklığına ve trafik sıkışıklığına ek olarak giderek daha yaygın bir sorun haline geliyor. Bu projenin temel amacı, PIC tabanlı bir otomatik park sistemi göstermektir. Kullanıcı, yukarıda belirtilen otoparka yaklaşırken, aracını önceden nereye bırakacağını belirlemek için bu projeyi kullanabilir. Otopark programı, dolu ve boş yerlerin sayısını gösterir.
Özet (Çeviri)
Modern electronic technologies, such as videoconferences, radio, the internet, and satellite communications, have accelerated and energized people's lives across a range of economic sectors. However, in order to keep up with this ever-increasing speed of life, visits to work, college, the bank, and the gym must begin hours in advance. Finding parking places is becoming an increasingly common challenge in addition to traffic congestion and traffic jams. The main goal of this project is to demonstrate a PIC-based automated parking system. When approaching the above-mentioned parking lot, the user may utilize this project to determine where to leave their vehicle ahead of time. The parking-lot program shows the number of occupied and unoccupied spots.