Television production and the new techniques it is adapting to keep up with the new media
Televizyon yapımcılığı ve yeni medyaya ayak uydurmak için uyarladığı yeni teknikler
  1. Tez No: 747995
  2. Yazar: MOUNA BENHAMZA
  3. Danışmanlar: PROF. ERKAN BUKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 103
Özet
Bu çalışma, İngilizceyi yabancı dil olarak öğrenen öğrencilerin hedef kültür farkındalıklarını geliştirme konusunu ele almaktadır. Bu amaçla, kültür ve hedef kültür farkındalığı gibi anahtar kelimeler tanımlanmıştır. Ayrıca, kültür eğitiminin faydaları da listelenmiştir. Bu tez, kültür eğitimi ile ilgili temel ilkeleri incelemekte ve önerilen İngilizceyi yabancı dil olarak öğretme ile ilgili olan yaklaşım, teknik ve eğitici materyalleri incelemektedir.
Özet (Çeviri)
While the differentiated instruction process aims to provide students to learn meaningfully This thesis deals with developing EFL learners' target culture awareness. For this purpose, such as culture, target culture awareness, are defined. In addition, the advantages of culture learning are listed. The theoretical part deals with culture learning process. This paper provides guidelines for culture teaching and examines recommended ELT approaches, techniques and teaching materials.