Autonomous delivery vehicles: Futuristic solution for the Turkish logistics system
Otonom teslimat araçları: Türk lojistik sistemi için füturistik çözüm
  1. Tez No: 750466
  2. Yazar: TIJANI BEN ABDERRAZEK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ EYLEM GÜLCE ÇOKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu tezde, Türk lojistik sistemi için yeni bir çözüm sunulmaktadır. Bu araştırmanın amacı, otonom teslimat araçlarının Türkiye'de uygulanma olanaklarını incelemektir. Bu çalışma, Lojistik, Yönetim ve mühendislik arasındaki boşluğu doldururken ve bu alanlar üzerindeki Covid-19 pandemisinin etkisini dikkate alarak, bu alanı elektrik mühendisliği alanıyla ilişkilendirmeye çalışırken lojistik alanında ve yönetimde derin bir analizdir.
Özet (Çeviri)
In this thesis a new solution is presented for the Turkish logistics system, the aim of this research is to study the possibilities for implementing the autonomous delivery vehicles in Turkey. This work is a deep analysis in the logistic field and management while trying to link this field with the electrical engineering field while filling the gap between Logistics, Management and engineering and taking in consideration the Covid-19 pandemic effect on these fields.