Yerel yoksullukla mücadelede sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının rolü
The role of social assistance and solidarity foundations in combating local poverty
- Tez No: 751551
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MÜŞFİKA NAZAN ARSLANEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bireylerin tarihsel süreç boyunca yoksul durumda olmaları sürekli gündeme gelmiş ve gelmeye de devam edecektir. Bu yoksulluk durumlarına, mekân ve zamana göre çeşitli şekillerde çözüm önerileri bulunmaya çalışılmıştır. Bireylerin kendi kendilerine yetemeyerek diğer bireylerden yardım isteme durumu günümüzde de tam gaz devam etmektedir. Yoksullukla mücadele de durumun böyle olması sonucunda kaçınılmaz olmaktadır. Yoksullukla teorikte birçok mücadele yöntemi olmasına rağmen hemen hemen ülkelerin tamamında yoksullukla mücadele yöntemlerinin arasında genellikle sosyal yardım uygulamaları tercih edilmektedir. Sosyal yardımlar aracılığıyla yoksullukla mücadele edilmesi dünya genelinde kullanılan bir yöntemdir. Sosyal yardımlar zamanla yoksulluğun azaltılması işlevinden uzaklaşarak bir sebep olarak ortaya çıkmaktadır. Bu çalışmanın amacı yerel yoksullukla mücadelede sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının rolünün incelenmesidir.
Özet (Çeviri)
In order to be in a state stuck in history, it has already been taken and will continue. To suggest solutions to life according to their situation, age and time for these years. The people will continue to gas on their own, asking for help from the people will be exactly. This is why arguing with the poor is like that. In theory, your application for preference with poverty is generally used in social assistance preference applications, which is the way of fighting school in almost all of us. Social assistance is a tool that benefits from benefits. Social benefits will emerge as a reason, moving away from benefiting from the future. This life purpose is to focus on social assistance and its foundations in the struggle with local life.