Lucas analiz üzerine
On Lucas analysis
  1. Tez No: 752554
  2. Yazar: MELAHAT MERVE ERDEM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAMZA MENKEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mersin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Cebir ve Sayılar Teorisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin literatür bilgilerini içeren bir giriş, çalışmanın amacı ve kapsamı verilmektedir. İkinci bölümde tezin kaynak araştırması verilmiştir. Üçüncü bölümde tezde kullanılacak temel tanım ve teoremler verilmiştir. Dördüncü bölüm tezde elde edilen sonuçlara ayrılmıştır. Bu kısımda Altın-benzeri türev tanıtılarak Lucas analizin temel kavramları incelenmiştir. Beşinci bölümde sonuç ve öneriler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first chapter, an introduction including the literature information of the thesis, the aim and scope of the study are given. In the second chapter, the source research of the thesis is given. In the third chapter, the basic definitions and theorems to be used in the thesis are given. The fourth chapter is devoted to the results obtained in the thesis. In this section, the Golden-like derivative is introduced and the basic concepts of Lucas analysis are examined. In the fifth chapter, conclusions and recommendations are given.