Challenges and possible solutions for cyber security in critical infrastructure
Kritik altyapılarda siber güvenlik için zorluklar ve olası çözümler
  1. Tez No: 752958
  2. Yazar: IBRAHEM ABULAILA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET NACİ ÜNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Information and Records Management, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
Çağımızda teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi ve teknolojik gelişme her geçen gün ışık gibi oldu, hayatımıza konforun girmesine katkıda bulunan gelişmelere ve yeniliklere tanık oldu. Veya teröristlerin ulusal güvenliği tehdit etmesi ve meydan okumalar belirlemesi için siber güvenlik uzmanlarının bilgi güvenliğini ve veri iletiminin gizliliğini korumak için savunma planları geliştirmesi ve mevcut durumu analiz ederek altyapıyı güçlendirmesi, bilgi toplaması ve değerlendirmeye katkıda bulunan bir çalışmaya varması Tehlike merkezlerini korumak ve onları korumak için zayıflıkları vurgulamak ve güçlendirmek ve İstenilen hedefe ulaşmak
Özet (Çeviri)
In our time, technology has become an essential part of our lives, and technological development has become like light every day, witnessing developments and innovations that have contributed to the introduction of comfort in our lives. Or terrorists in order to threaten national security and set challenges for cyber security experts to develop defensive plans to protect information security and confidentiality of data transmission and to strengthen the infrastructure through analyzing the current situation, collecting information and arriving at a study that contributes to assessing danger centers and highlighting and strengthening weaknesses in order to protect them and Reaching the desired goal