Complex kernel of rangaig integral transform and its applications in ordinary differential equations
Rangaig integral dönüşümünün karmaşık çekirdeği ve adi diferensiyel denklemlerde uygulamaları
- Tez No: 754623
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞERİFENUR CEBESOY ERDAL, DR. ÖĞR. ÜYESİ EMAD ABBAS KUFFI AL-SAADI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu yüksek lisans tezi aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır. İlk bölüm, türleri ve sınıflandırma teknikleri de dahil olmak üzere, diferensiyel denklemler üzerine literatürün bir incelemesini ve integral dönüşümler üzerine literatürün bir incelemesini içerir. İkinci bölüm, çalışmanın çekirdeğini oluşturacak Rangaig ve genelleştirilmiş Rangaig dönüşümlerine odaklanarak, çalışmayı zenginleştirecek temel tanımları ve nitelikleri kapsar. Üçüncü bölüm, önerilen integral dönüşümünün (SEL) temel özellikleri ve ana fonksiyonlara uygulamaları da dahil olmak üzere ayrıntılı olarak analiz eder. Son olarak, dördüncü bölüm, SEL dönüşümünün çeşitli farklı bilimsel disiplinlere uygulanmasını tartışmaktadır.
Özet (Çeviri)
This master thesis is divided into the following sections. The first section contains a review of the literature on differential equations, including their types and classification techniques, and a review of the literature on integral transforms. The second section covers fundamental definitions and attributes that will enrich the work, focusing on the Rangaig and generalized Rangaig transforms, which will serve as the work's seed. The third section analyzes the suggested integral transform (SEL) in detail, including its fundamental features and applications to major functions. Finally, the fourth section discusses the application of the SEL transformation to a variety of different scientific disciplines.