Development of a computer aided fluid mechanics software package
Bir bilgisayar destekli akışkanlar mekaniği yazılım paketi geliştirilmesi
  1. Tez No: 75737
  2. Yazar: HAKAN FİLİZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HALUK AKSEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 146
Özet
ÖZET BİR BİLGİSAYAR DESTEKLİ AKIŞKANLAR MEKANİĞİ YAZILIM PAKETİ GELİŞTİRİLMESİ FİLİZ, Hakan Yüksek Lisans, Makina Mühendisliği Bölümü Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Haluk AKSEL Eylül 1998, 131 sayfa Bu çalışmada, bir akışkanlar mekaniği bilgisayar programı geliştirilmiştir. Yazılımın birinci hedefi akışkanlar mekaniğini öğrenciler için daha anlaşılır hale getirmektir. Yazılımın ikinci hedefi ise makina mühendisliğindeki diğer dersler için bir temel oluşturmaktır. İnternet üzerinden çalıştığı için erişimi son derece kolaydır. Yazılım Visual Basic 5.0 dilinde geliştirilmiştir. Nesne yönelimli yapısı sayesinde kolaylıkla geliştirilebilir. Çalışmanın içindeki tavsiye edilen yollardan gidilerek kolay ve aynı zamanda çok güçlü uygulamalar geliştirmek mümkündür. Anahtar kelimeler : bilgisayar destekli öğretim, akışkanlar mekaniği IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT DEVELOPMENT OF A COMPUTER - AIDED FLUID MECHANICS SOFTWARE PACKAGE FİLİZ, Hakan M. S., Department of Mechanical Engineering Supervisor: Prof. Dr. Haluk AKSEL September 1998, 131 Pages In this study, a computer program for the fluid mechanics is developed. The primary objective is to make fluid mechanics more clear to explain to students. The secondary objective is to be the basis for the other lectures in the mechanical engineering department. It works on internet so easy to access. The computer program is developed in Visual Basic 5.0 language. It can be easily reproduced and developed because of its object - oriented structure. By tracing the recommended paths in the thesis any subject other than the fluid mechanics can be developed easily and powerfully. Keywords : Computer - aided teaching, fluid mechanics iii