Cloud computing and IoT based automation and monitoring of climate comfortable for big building
  1. Tez No: 762264
  2. Yazar: HAYDER AQEEL MOHAMMED AL-DUHAIMI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu tezde, iki bölümden oluşan bir bina otomasyon sisteminin tasarımını tartışıyoruz: ilk bölüm donanım ve ikinci bölüm yazılım. Donanım sistemi tasarımı birkaç bileşenden oluşurken, yazılım tasarımı birkaç tür dil yazılımı gerektirebilir. Yazılım tarafı, bu sistemdeki Infor sensörünün değerini sunmak için kullanılır. Ayrıca tasarım sistemini parçalar, yapım yöntemi ve özellikler açısından detaylandıracağız; Bu tezin sonunda sistem özellikleri ve işleyişi tanıtılacaktır. Ayrıca, sistemin içeriği ve bileşenleri açısından bir Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) web sitesinin tanımını kullandık. Ayrıca, bu çalışmanın avantajlarını açıklamak için farklı yönlerden elde edilen sonuçlar tartışılacaktır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we discuss the design of a building automation system consisting of two parts: the first part is hardware and the second part is software. Hardware system design consists of several components, while software design may require several types of language software. The software side is used to offer the value of the Infor sensor in this system. We will also detail the design system in terms of parts, construction method, and specifications; At the end of this thesis, the system features and its operation will be introduced. We also used the description of a Graphical User Interface (GUI) website in terms of the contents and components of the system. In addition, the results from different aspects will be discussed to explain the advantages of this work