How to successfully build and manage a sustainable online branding?
Başarılı bir çevrimiçi markalaşma nasıl oluşturulup yönetilir?
- Tez No: 762672
- Danışmanlar: DOÇ. DR. EVRİM İLDEM DEVELİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Dış Ticaret Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 117
Özet
Çevrimiçi markalaşma, bir şirketin markasını pazarda konumlandırmak için interneti kullanan bir pazarlama yaklaşımıdır. Online şirket girişimlerinin çoğu başarısız olduğundan, bu yaklaşım hem bir fırsat hem de bir zorluktur. Bu çalışma, başarılı çevrimiçi markalaşmaya giden bir yol haritası sunmayı amaçlamaktadır. Başarı tesadüf değildir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Rabbit Air'in kilit yöneticileri ile yarı yapılandırılmış görüşmeler yapılmıştır. Araştırmanın bulgularına göre, başarılı bir online işi kurmak için müşterilere öncelikle hayatlarına değer katan bir ürün sunulmalı; ikincisi, güçlü bir marka kimliği oluşturulmalıdır; ve üçüncüsü, üstün müşteri hizmeti ve tatmin edici bir müşteri deneyimi sağlanmalıdır. Sonuç olarak, bir markanın tüketicilerinin yaşamlarında bir fark yaratması ve iş akışını otomatikleştirip kolaylaştırarak müşteri deneyimi akışını bozabilecek gereksiz engelleri ortadan kaldırması gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
Online branding is a marketing strategy that uses the internet to place a company's brand in the market. Because most online company start-ups fail, this is both an opportunity and a challenge. The following research aims to provide a road map to successful online branding. Success does not come by chance. Therefore, semi-structured interviews were held with key executives of Rabbit Air, one of the fastest-growing companies in the United States. According to the study's findings, in order to build a successful online business, customers must first be provided with a product that adds value to their lives; second, a strong brand identity must be established; and third, outstanding customer service and a satisfying customer experience must be provided. Overall, we conclude that a brand must make a difference in the lives of its consumers and eliminate any needless friction during its customer experience by automating and streamlining the workflow.