Etkileyici pazarlaması: Tüketicilerin digital etkileyicisi ile özdeşmesi ve dijital iletişim yönetimindeki kişiliğin rolü
Influencer marketing: Identification of consumers with their digital influencer and the role of personality in digital communication management
- Tez No: 763007
- Danışmanlar: PROF. DR. İDİL KARADEMİRLİDAĞ SUHER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, İşletme, Public Relations, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Halkla İlişkiler Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu çalışmamda sosyal etkileyici pazarlamas;nın gelişimi, uygulanma şekilleri incelenmiştir. Günümüzdeki Sosyal etkileyicilerin ortak çalıştığı sosyal medya hesapları hakkında bilgi verilmiş ve önemi gösterilmiştir. Yaptığım araştırmamda anket tekniğinin yardımı ve katılımcımlar ile yapılan araştırmam SPSS programı ile analiz edilmiştir. Sosyal etkileyicilerin satın almada hedef kitleye bir etkisi olduğu anlaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
In the framework of this investigation, the development and application of influencer marketing was analyzed. More precisely, this research defines the importance of social media accounts that modern influencers collaborate with. The current study was prepared with the help of questionnaire technique and all participants were analyzed with the SPSS program.