Müze ziyaretlerinden algılanan faydanın tavsiye etme niyetine etkisi: Van'da görev yapan öğretmenler üzerine bir araştırma
The effect of perceived benefit from museum visits on the intention to recommend: A research on teachers working in Van
- Tez No: 766863
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HACER ARSLAN KALAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Turizm, Tourism
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu tez çalışmasında, Van'da görev yapan öğretmenlerin müze ziyaretlerinden algıladıkları faydanın tavsiye etme niyetlerine olan etkisinin belirlenmesi amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda, müze ziyaretlerinden algılanan fayda boyutlarının tavsiye etme niyeti üzerindeki etkisinin belirlenmesi ve bu etkinin Van'da görev yapan öğretmenler açısından belirlenmesi ve değerlendirilmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda, çalışmada nicel araştırma yöntemlerinden biri olan anket tekniği uygulanmıştır. Anketler çevrim içi ortamda hazırlanmıştır ve yine öğretmenlere çevrim içi ortamda uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, it is aimed to determine the effect of the benefit perceived by the teachers working in Van from the museum visits on their intention to recommend. For this purpose, it is aimed to determine the effect of the perceived benefit dimensions from museum visits on the intention to recommend and to determine and evaluate this effect in terms of teachers working in Van. In this context, the survey technique, which is one of the quantitative research methods, was applied in the study.