The advantages and disadvantages of the prevalent contracts in the construction industry in Iraq
Avantajları ve dezavantajlarısözleşmelerde geçerli sözleşmelerIrak'ta inşaat sektörü
- Tez No: 768832
- Danışmanlar: Assoc. Prof. Dr. SEPANTA NAİMİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 95
Özet
Mühendislikte sözleşme tarafları, hem sözleşmeleri hem de sözleşmeleri yönetmekten sorumludur. Gereksinimler. Sözleşmeler ve şartnameler gibi yasal belgelerde kullanılan dil oldukça açık. Bir projenin tüm ömrü boyunca karlı olmasını sağlamak için mühendislik, Sözleşmelerin ve malzeme şartnamelerinin ilgili kurumların yardımıyla hazırlanması gerekir. bilgi ve denetimler. İnşaat sözleşmeleri, endüstrinin genişlemesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. tüm işletmelerin gelir ve çıktı üretimine katkıda bulunduğunu kabul ederek. Bunlar süreçler, çok sayıda başka tedavi ve teknolojiyle doludur. o sektörün gereksinimlerine uygun. Bir inşaat sözleşmesinin temel amacı, işin zamanında ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlamak. Her kuruluşta, Başarılı olmak için, yaptığı işte büyümesi ve daha iyi olması gerekir. Bunu başarmanın bir yolu amaç, Irak inşaatı için yapılan sözleşmelerin yararlarını ve olumsuz yanlarını kabul etmektir. sektör. Diğer bir yaklaşım, uygulama zorluklarına, özellikle de sektörün son zamanlarda deneyimlediği bir durumdur. inşaat yapma ihtimali var Irak'taki sözleşmeler kalitesiz olacak. Çalışanlar tarafında hesap verebilirlik gereklidir. viii projeyi ileriye taşımak ve çalışmaların devam etmesini garanti altına alırken, pratikte mümkün olan en az zarar.
Özet (Çeviri)
Contracting parties in engineering are responsible for managing both the contracts and the requirements. The language used in legal documents like contracts and specifications is quite clear. In order to ensure that a project will be profitable over its entire lifespan, engineering contracts and material specifications need to be drafted with the assistance of relevant information and audits. Building contracts are intended to foster industry expansion by recognizing that all businesses contribute to the generation of income and output. These processes are peppered throughout with a plethora of other treatments and technologies that are pertinent to the requirements of that sector. A construction contract's primary purpose is to ensure that the work will be carried out in a timely and efficient manner. Every organization, in order to be successful, needs to grow and get better at what it does. One way to accomplish this goal is by acknowledging the benefits and downsides of the contracts for the Iraqi construction sector. Another approach is to provide answers to implementation challenges, particularly those that the sector has experienced in more recent times. There is a possibility that construction contracts in Iraq will be of a poor quality. Accountability on the part of employees is required. viii in order to move the project forward and guarantee that work will continue, while causing the least amount of harm that is practically possible.