User Experience and Strategic Thinking for Cutting-Edge Advertising
Son teknoloji reklamcılık için kullanıcı deneyimini ve stratejik düşünmeyi göz önünde bulundurun.
- Tez No: 770131
- Danışmanlar: PROF. DR. ROLAND YOUNG
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, Advertising
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Academy of Arts Architecture and Design
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Reklamcılık Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu tez çalışmasında, bütünleşik bir yaklaşım dört temel temaya dayanmaktadır; Tasarım Düşüncesi, Görsel İletişim, Teknoloji, Web tasarımı ve Kullanıcı Deneyimi. Reklamcılık alanında yapılan çalışmalar, küresel düzeyde inovasyona yol açan stratejik düşüncelerle bütünleştirilerek üreticiler ve yaratıcı sonuçlar tez bölümünde sunulmaktadır. Tezimde Strateji, Tasarım Düşüncesi, Görsel İletişim ve Kullanıcı Deneyimi olmak üzere 4 temel üzerine odaklandım ve hepsi ayrı birer proje olan çalışmaları derledim. Bunlar, insanları birbirine bağlayacak fikirlerin nasıl üretileceğine ve ödüllü ajansların ve şirketlerin talep ettiği rekabetçi bir portföy oluşturmak için gerekli düşünme becerilerinin ve sağlamlığın nasıl geliştirileceğine dair bazı örneklerdir. Tezdeki her çalışma, reklamveren ile hedef müşteriyi birbirine bağlayacak fikirlerin nasıl oluşturulacağına, ödüllü şirketlerin talep ettiği rekabetçi bir portföy oluşturmak için gereken düşünme becerilerinin ve sağlamlığın nasıl oluşturulacağına dayanmaktadır. Tezimde her bir kampanya için müşterinin istekleri doğrultusunda“reklamın ana fikri ve kreatif brief nasıl bulunur”örnekleri ve ardından yapılan reklam örnekleri veya bu kreatif brief'in tezi hazırladım. Bu yaratıcı tez çalışmamda, reklam kampanyası hazırlama süreci, reklamcılık ana stratejisinin oluşturulması, oluşturulan stratejinin büyük reklam fikrine dönüştürülmesi ve onun hayata geçirilmesi olmak üzere beş farklı araştırma aşamasını sundum. fikir. Her marka veya ürün için oluşturulan reklam kampanyaları tamamen yeniden yapılmış, her fikir orijinal olarak oluşturulmuş ve bu kampanyalar Amerika'da çeşitli zamanlarda kullanılmıştır. Son olarak bu tez: Sanat Akademisi Üniversitesi, lisansüstü tezin kendine özgü belirlediği kriterleri ve tez sunumunda kullanılacak teknikleri dikkate alarak teorinin sunumu için özel bir konsept hazırlamıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis study, an integrated approach is based on four basic themes; Design Thought, Visual Communication, Technology, Web design, and User Experience. The work done in the advertising field is integrated with the strategic thoughts leading to innovation at the global level and the producers and creative results are presented in the thesis section. In my thesis, I have focused on 4 bases Strategy, Desing Thought, Visual Communication, and User Experience, and compiled Works which are all separate projects. These are some examples of how to create ideas that will connect people, and thinking skills and how to develop the solidity needed to create a competitive portfolio demanded by award-winning agencies and companies are grounded. Each study in the thesis is based on how to build ideas that will link the advertiser and the target client, how to build the thinking skills and solidity required to create a competitive portfolio demanded by award-winning companies In my thesis, I have prepared examples of“how to find the main idea of the advertisement and the creative brief”the direction of the customer's wishes for each of the campaigns, and then examples of advertisements made or thesis of this creative brief. In my work on this creative thesis, I have presented five different stages of research the process of preparing an advertising campaign, the founding of the main strategy of advertising, the transformation of the created strategy into the big advertising idea, and the implementation of his idea. The advertising campaigns created for each brand or product have been completely redone, each idea originally created and these campaigns have been used at various times in America. Finally this thesis: The Academy of Art University has prepared a special concept for the presentation of the theory by considering the criteria determined by the graduate thesis unique and the techniques to be used in the thesis presentation.