Dünyada ve Türkiye'de kültür balıkçılığı ve balık yem sanayinde gelişmeler
Developments in aquaculture and aquaffeed industry in the world and Turkey
- Tez No: 77501
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. BELGİN HOŞSU
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
 - Yıl: 1998
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Ege Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 63
Özet
ÖZET DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE KÜLTÜR BALIKÇILIĞI VE BALIK YEMİ SANAYİNDEKİ GELİŞMELER GİRENES, Hasan Yüksek Lisans Tezi, Su Ürünleri Bölümü Tez Yöneticisi: Doç. Dr. Belgin Hoşsu Ağustos 1998, 53 sayfa Bu tez çalışmasında, her geçen gün daha yaygın ve önemli bir iş kolu haline gelmekte olan su ürünleri yetiştiriciliği ile karma yem sektörünün dünyadaki ve Türkiye'deki gelişimi anlatılmaktadır. Su ürünleri yetiştiriciliğinde balık beslemenin son derece önemli bir yere sahip olması balık yemi üretimi yapan fabrikaların da önemli bir konuma gelmesine yol açmıştır. Özellikle entansif yetiştiricilik çalışmalarında canlının gereksinimi olan besin maddelerinin yemler ile karşılanması zorunluluğu vardır. Bu nedenle kaliteli ve ekonomik bir yetiştiricilik yapabilmek için kaliteli yemler üretme zorunluluğu ortaya çıkmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT DEVELOPMENTS IN AQUACULTURE AND AQUAFEED INDUSTRY IN THE WORLD AND TURKEY GİRENES, Hasan Msc in Fisheries Supervisor: Assoc. Prof. Belgin Hoşsu August 1998, 53 pages In this thesis, the developments in aquaculture and aquafeed industry which are very popular as economical way in the world and Turkey has been investigated. Fish feed factories became a very important point because fish nutrition has an importance in aquaculture. Particularly; to satisfy nutrition requirement of the fishes is obligated it is obligated. For that reason,high quality fish feeds should be manufactured to make an economic production.