Analyses of two different regression models by bootstrapping
Zorlama tekniği (bootstrap) ile iki farklı regresyon modelinin analizi
  1. Tez No: 775413
  2. Yazar: FULYA GÖKALP YAVUZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GEORGE P. MCCABE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İstatistik, Statistics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Purdue University
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İstatistik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu çalışmanın amacı, farklı tekrarlara sahip gözlemler için doğrusal olmayan modellerin istatistiksel çıkarımlarında zorlama tekniğinin (bootstrap) kullanımını göstermektir. Aynı veri setinde doğrusal olmayan parametrik bir denklem ve bir eğri kullanılmıştır. Analizlerin gerçekleştirilmesi için SAS ve R istatistiksel yazılımları kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to demonstrate the use of the bootstrap method to perform statistical inference for nonlinear models with a varying number of observations per subject. The same set of data was fit using a nonlinear parametric equation and a spline. The SAS and R statistical packages are used to implement the analyses.