Closed-loop power control in CDMA systems
CDMA sistemlerinde kapalı döngü güç kontrolü
- Tez No: 776866
- Danışmanlar: PROF. DR. HERMANN J. HELGERT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2007
- Dil: İngilizce
- Üniversite: The George Washington University
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 40
Özet
CDMA, Code Division Multiple Access Communication'ın kısaltmasıdır. CDMA, bir yayılı spektrum iletişim biçimidir. Yayılmış spektrum iletişimi, bir radyo sinyalinin, orijinal bilgi sinyalini iletmek için gerekenden çok daha geniş bir radyo kanalı üzerinden iletilmesidir. Sinyal çok geniş bir bant genişliğine yayıldığı için, bu bant genişliği içindeki diğer kullanıcıların müdahalesi minimum düzeydedir. Bu, birden çok kullanıcının radyo kanalını aynı anda paylaşmasına olanak tanır. Bu raporda, başlangıçta temel olarak CDMA sistemlerinin özellikleri açıklanacaktır. Daha sonra CDMA'da kapalı çevrim güç kontrol algoritması hakkında bilgiler verilecektir. Raporun son bölümünde, Matlab ile hazırlanan CDMA sistemlerinde güç kontrol algoritmalarının sonuçlarını ve sonuçlarını simüle eden bir yazılım programı bulabilirsiniz.
Özet (Çeviri)
CDMA is the abbreviation for Code Division Multiple Access Communication. CDMA is a form of spread spectrum communications. Spread spectrum communications is the transmission of a radio signal over a radio channel that is much wider than necessary to transmit the original information signal. Because the signal is spread over a very wide bandwidth, interference from other users within that bandwidth is minimal. This allows multiple users to share the radio channel at the same time. In this report, features of CDMA systems will be explained, basically at the beginning. Then, focused information about closed-loop power control algorithm in CDMA will be given. At the last part of the report, you can find a software program that simulates the consequences and results of power control algorithms in CDMA systems prepared with Matlab.