Successfull methamorphosis i̇n double bass
Kontrbasta başarılı dönüşümler
  1. Tez No: 778882
  2. Yazar: ÖZLEM ER CİVELEK
  3. Danışmanlar: DR. ALESSANDRO TİMOSSİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: City University London
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Kontrobas Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 16
Özet
Guildhall Müzik ve Drama Okulu, Birleşik Krallık'ta ve tüm dünyada ünlü müzik ve drama okullarından biridir. Gösteri sanatlarında İngiltere'nin önde gelen yaşam boyu öğrenme sağlayıcılarından biri olarak da bilinir. Kurum, seçkin sanatçılar, şirketler ve topluluklarla ortaklaşa birinci sınıf profesyonel eğitime sahiptir. Bu araştırmada, Johannes Brahms'ın viyolonsel sonatı mi-minör, Giovanni Bottesini'nin Kontrbas Konçertosu Fa diyez minör, LSDS çağdaş eserleri gibi eserlerin farklı yönleriyle tüm performanslarımı, pratik yapmayı, bestecinin geçmişini, provaları, insanları ve kendi yaratıcılığımı ya da atmosfer, mekanlar, jüriler ve izleyiciler gibi dış destekleri ele aldım.
Özet (Çeviri)
Guildhall School of Music and Drama is one of the famous music and drama school in U.k and all over the world. İt is known for also being one of the UK's leading providers of lifelong learning in the performing art. The institution has world-class professional training in partnership with distinguished artists, companies, and ensembles. In this research, I discussed either all my performances with different aspects of pieces such as Johannes Brahms's cello sonata e-minor, Giovanni Bottesini's Double Bass Concerto F sharp minor, LSDS contemporary pieces that included practicing, composer's background, rehearsals, people, and my own creativity, or, the outside supports like the atmosphere, places, juries, and the audiences.