Consumer's powerful role in increasing online banking usage
Artan internet bankacılığı kullanımında tüketicilerin etkili rolü
  1. Tez No: 778891
  2. Yazar: ASLI KAVURMACI
  3. Danışmanlar: DR. ROGER FITZER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: University of Wales-Cardiff
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
1990'ların sonlarından itibaren finans sektöründe, bankacılık ve internet tabanlı uygulamalar açısından büyük adımlar atılmıştır. Bankalar, yeni bilgi teknolojileriyle hizmet grubuna yeni araçlar eklemiştir. Öte yandan internet ve uygulamaları da günlük yaşam biçimimizi çok hızlı bir şekilde değiştirmiştir. Güçlü bir teknoloji olarak internet, hizmetin şeklini değiştirmiş, bankacılık ürün ve hizmetlerini dünya çapında daha fazla müşterinin kullanımına sunmuş, coğrafi ve sistemsel engelleri aşmıştır. Bu değişimlerin ortaya çıkışında müşteri tercihleri, küreselleşme, değişen yaşam tarzı ve pazarlardaki hızlı büyüme gibi banka ve finans şirketlerini süreçlerini yeniden düzenlemeye zorlayan birçok neden yatmaktadır. Bu çerçevede tez, yeni bankacılık hizmetlerinin ortaya konulmasında ve geliştirilmesinde belirleyici bir güce sahip olan tüketicilerin rolüne odaklanarak, internet bankacılığının bankacılık hizmetlerinde mevcut müşterileri elde tutmak ve yeni müşterileri cezbetmek için önemli bir araç olduğunu ortaya koymaktadır.
Özet (Çeviri)
Since the late 1990's banking and its applications have taken big steps in terms of changes in banking service industry. The financial sector has radically changed by new information revolutions. Many banks have considerable reasons to develop new channels to their service line. New technologies, customer preferences, globalisation, shifting life style and rapid growth in markets have forced banks and financial companies to recreate their process.Internet and its applications have changed a way of our daily life very quickly. The internet, as a powerful technology, has changed the form of the service and made banking products and services available to more customers in world wide and has gone beyond geographic and system barriers. With the help of the internet banking, banks also may have opportunities to expand or change their product and service offerings all around the world according the customers preferences. Now, banks see internet banking as an excellent tool to keep their existing customers and attract the new ones.In this regard, the thesis emphasizes the role of consumers, who play a crucial part in the introduction and development of new financial services, and shows that internet banking is an important tool for keeping current customers and attracting new ones to banking services.