On continuity of Maskin's implementation result
Maskin'in uygulama sonucunun sürekliliği üzerine
  1. Tez No: 778944
  2. Yazar: NUH AYGÜN DALKIRAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET BARLO
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Sabancı Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Ekonomi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Bu tezde, Maskin'in Nash uygulaması için bulduğu temel sonuçların sürekliliği incelenmektedir. Bunun için kullandığımız süreklilik ölçüsü Maskin (1999)'in sonuçlarının kaynağı olan üç temel unsurun uygun sekilde değiştirilmesi ile elde edilmiş üç yeni nosyona dayanmaktadır. Bu üç yeni unsur sırasıyla: epsilon-dengesi, epsilon-monotonisite ve epsilon-veto hakkı olmamasıdır. Bu unsurlar standard unsurların epsilon komşuluklarıdır. Bulduğumuz sonuç göstermektedir ki kardinal fayda fonksiyonları kullanıldığında Maskin'in sonucu bu epsilon yaklaşım için de geçerli olmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis displays that the seminal results of Maskin (1999) on Nash implementation are continuous with respect to a specific measure when attention is restricted to the domain of preferences representable by cardinal utility functions. Our continuity measure is associated with three modified components of Maskin's results: epsilon-implementability, epsilon-monotonicity, and epsilon-no veto power. Employing cardinal utility functions, we define epsilon-neighborhoods around Maskin's standard components and show that his results continue to hold with this epsilon-approximation.