The impact of innovation management on business performance: A study on digital marketing performance in industrial companies
İnovasyon yönetiminin iş performansı üzerindeki etkisi: Endüstriyel şirketlerde dijital pazarlama performansı üzerine bir çalışma
- Tez No: 781110
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA CAN KIRGIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İş İdaresi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu araştırma, endüstriyel sektörün pazarlama stratejilerinde dijitalleşme meydana geldiğinden, endüstriyel şirketlerde inovasyon yönetiminin iş performansı üzerindeki etkisine daha fazla odaklanmaktadır. Pazarlama her zaman herhangi bir işletmenin ana faaliyetlerinin temel bir yönetim sürecidir. Bu dijital ortamda, tüketici beklentileri hızla değişiyor ve bu da endüstriyel firmaları müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde pazarlama stratejilerini yenilemeye zorluyor. Kuruluşlar, ürünlerini ve hizmetlerini müşterilerine sunmak ve ticarileştirmek için dijital pazarlamayı (içerik pazarlaması, videolar ve sosyal medya) evrensel bir pazarlama iletişimi platformu olarak kullanırlar. Büyüyen bu dijital ekonomide, endüstriyel firmaların küresel pazarda rekabet güçlerini sürdürmek için yeni pazarlama stratejileri uygulamaları gerekiyor. Amaçlı olarak, bu çalışma endüstriyel sektörde dijital pazarlamanın inovasyon sürecindeki önemli etkisini incelemektedir. Bu çalışmanın temel amacı, inovasyon yönetimi kavramını, teorisini ve sürecini ve endüstriyel şirketlerin performansı için önemini ve dijital pazarlama ile ilişkisini daha iyi anlamaktır.
Özet (Çeviri)
This research focuses more on the impact of innovation management on business performance in the industrial companies since digitalization has been occurred in the marketing strategies of the industrial sector. Marketing is always a fundamental management process that the main activities of any business. In this digital environment, the consumer expectations are changing rapidly that oblige industrial firms to innovate their marketing strategies to respond to their customer's needs. Organizations use digital marketing (content marketing, videos and social media) as a universal marketing communication platform to present and commercialize their products and services to their customers. In this growing digital economy, industrial firms need to the implement new marketing strategies to maintain their competitiveness in the global market. Purposely, this study reviews the significant impact of digital marketing in the innovation process, in the industrial sector. The major purpose of this study is to understand more the concept, theory and process of innovation management and its importance for the performance of industrial companies and its relationship with digital marketing.