Impact of e-training on improving the performance of employees an applied study in the ministry of planning the national center for management development for the year 2022
E-eğitimin çalışanların performansını artırma üzerindeki etkisi 2022 yılı ulusal yönetim geliştirme merkezini planlama bakanlığında uygulamalı bir çalışma
  1. Tez No: 785683
  2. Yazar: ALİ HADİ JABBAR ALMANSOORI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AKRAM ALHAMAD
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Bu çalışma, kurumların eğitim kursları aracılığıyla performans verimliliğini artırmak için elektronik eğitimi benimsemede karşılaştıkları engelleri ve ayrıca Covid19 sırasında elektronik eğitimin karşılaştığı zorlukları belirlemeyi amaçlamaktadır. Çalışmanın amaçlarına ulaşmak amacıyla, veri toplamak ve (172) örneğe dağıtmak için bir anket kullanılmış ve analiz için geçerli anket sayısı (124) iken, (48) cevap tamamlanmamış veya araştırmacı tarafından elde edilememiştir. Verilerin istatistiksel analizinde, ortalama ve standart sapma dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanılmıştır. Çalışma birkaç sonuca ulaştı. Elektronik eğitim boyutları ile çalışan performansı arasında pozitif bir ilişki vardır. Bu çalışmada ayrıca kurumlara fayda sağlayacak yetişmiş kadrolar oluşturma aracı olarak e-eğitime önem verilmesi önerilmiştir. Ayrıca, organizasyondaki güçlü yönlerin tespit edilip güçlendirilmesi ve zayıf yönlerin giderilmesi için çalışanın elektronik eğitim programını tamamladıktan sonra performansının değerlendirilmesi gerekliliğini tavsiye etmiştir.
Özet (Çeviri)
This study aims to identify the obstacles facing institutions in adopting electronic training to raise performance efficiency through training courses, as well as identify the challenges facing electronic training during Covid19. To achieve the objectives of the study, a questionnaire was used to collect data and distributed to a sample of (172), The number of valid questionnaires for analysis was (124), while (48) answers were not completed or the researcher was unable to obtain them. In the statistical analysis of the data, several methods were used, including the means and standard deviation. The study reached several results. There is a positive relationship between the dimensions of electronic training and employee performance. This study also recommended paying attention to electronic training as a means of forming trained cadres that would be an advantage for institutions. It also recommended the necessity of evaluating employee performance after completing the electronic training program to detect and strengthen strengths and address weaknesses in the institution.