Mobıle phone prıvacy & securıty android ınjection vulnerabilities
Cep telefonu gizliliği ve güvenliği android enjeksiyon güvenlik açıkları
  1. Tez No: 791569
  2. Yazar: SLEIMAN ALFAIHAN
  3. Danışmanlar: Assoc. Prof. AHMET NACİ ÜNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Siber Güvenlik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Günlük olarak kullandığımız bu mobil uygulamaların güvenli olup olmadığı konusunda hepimizin şüphesi var mı? Ve bizden ne tür veriler topluyorlar? Ve reklam süreçlerini iyileştirmek için ne tür algoritmalar kullanıyorlar? Ve gizliliğimizi korumak için bazı uygulama özelliklerini kısıtlarsak güvende miyiz? Son yıllarda cep telefonlarının gelişimi, şeklinden başlayarak içindeki sisteme kadar birçok alanda artış göstermiştir. Tüm bu değişikliklerle cep telefonları dünyası daha sofistike ve gelişmiş hale geldi. Ancak cep telefonları verilerimizi, kimliğimizi, bilgilerimizi, kişisel fotoğraf ve videolarımızı ve bizimle ilgili hemen hemen her ayrıntıyı içerdiği için günümüzün önemli bir parçası haline geldi.
Özet (Çeviri)
We all have some doubt whether these mobile applications which we are using them on daily basis are safe to use? And what kind of data they collect from us? And what kind of algorithms are used by them to improve their advertisements process? And are we secured if we restrict some of the apps feature to maintain our privacy? Through the past years, the development of mobile phones increased in many domains starting from the shape into the system inside. By all these changes the mobile phones world became more sophisticated and advanced. However, mobile phones became an important part of our days as it contains our data, identity, information, personal photos and videos, and almost every single detail about us.