Türkiye lojistik sektörünün uluslararası alanda gelişim trendinin incelenmesi ve sorunlarına yönelik çözüm önerileri
Examination of the development trend of the Turkish logistics sector in the international area and solution suggestions for the problems
  1. Tez No: 791964
  2. Yazar: OĞUZHAN KAHRAMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SEFER ŞENER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ulaşım, İşletme, Transportation, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Bu çalışma, Türkiye lojistik sektörünün durumunun incelenmesi, başlıca sorunlarının belirlenmesi ve bu sorunların çözülmesine yönelik çözüm önerileri sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, çeşitli konu başlıklarında sektörel gelişim trendi, ülke ekonomisinde sektörün yeri ve başlıca sorunlar ayrıntılı bir biçimde açıklanmış ve lojistik sektörünün genel anlamda ülke kalkınmasına olan önemi vurgulanmıştır. Bu bilgiler ışığında gelişmiş ülkeler ile karşılaştırmalarda bulunulmuş ve ortaya çıkan farklılıklar ve daha önce belirtilen başlıca sorunlar üzerinden sektörel gelişme adına öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study aims to examine the situation of the Turkish logistics industry, to identify its main problems and to offer solutions for solving these problems. For this purpose, the sectoral development trend, the place of the sector in the country's economy and the main problems are explained in detail under various topics and the importance of the logistics sector for the development of the country in general is emphasized. In the light of this information, comparisons were made with developed countries and suggestions were made for sectoral development based on the differences that emerged and the main problems mentioned earlier.