Design and execution of wlan standard IEEE 802.11 based on bridge component
  1. Tez No: 796102
  2. Yazar: SHAMS QUSAY FADHIL AL-OBAIDI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AYCA KURNAZ TURKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Uzak mesafelerde kaynaktan hedefe sinyal iletimi, bu tür düşüşlerden kaçınmak için alıcı-verici sinyallerinin verimliliğini azaltabilir, yeni bir düğüm eklemek, alıcı-verici sinyalleri sırasında genel ağ topolojisini geliştirebilir, ayrıca Kablosuz Yerel Alan Ağı'na (WLAN) dayalı tasarım ) ve aralarındaki her biri intranet olarak ifade edebilen üç düğüm ile yüksek mesafelerde kullanılır ve bu tür kayıpları önlemek için, ortak intranet ağına dayalı OPNET Modeler'da bir köprü bileşeni önerilmesi, sinyal bağlantısının iletilmesi ana anahtar üzerinden kabul edilir ve ana köprüye dayalı olarak, ana anahtar ile cs-4000 aracılığıyla yönlendirilir, bu düşüş meydana gelir, köprü yardımı ile e-posta hizmeti aracılığıyla QoS için Ethernet sunucusu gereklidir, paket hızı verilir. Her saniye için 0,5 ve saniyede 780 civarında veri hızları, ayrıca saniyeler içinde ölçülen ilk zamanlar için köprüler için ana verim 260 Etkili 1000 Base-T kablosu ile genel ve noktadan noktaya bağlantılar için uygulanan WLAN, ayrıca birçok anahtara bölünerek Ethernet üzerinden noktadan noktaya protokole göre kullanım kolaylığına sahiptir. üç alt anahtar ve bir ana anahtar ile müşteri sayısı her bir alt anahtar için yediye ulaştı, hizmet kalitesine bağlı olarak e-posta yükleme ve indirme hizmeti için yapılan çeşitlilik.
Özet (Çeviri)
Signals transmission from source to destination in a faraway distances could reduce the efficiency of transceiver signals to avoid this type of drop is to add a new node can develop the overall network topology during the transceivers signals additionally the design based on Wireless Local Area Network (WLAN) and it's used in high distances with three nodes each one between them can express as intranet and to avoid this type of loss is to propose a bridge component in utilize OPNET Modeler, based on common intranet network, the transmission of the connection of the signal is considered via major switch and based on the main bridge is directed via cs-4000 with the main switch to maintain this occurs of drop, with the Ethernet server is required for the QoS via email service with bridge assist, the packets rate is gave about 0.5 for each second, and data rates around 780 in a second, additionally, with the main throughput for bridges 260 for the first times which measured in the seconds which applied for overall and for point-to-point links with the effective 1000 Base-T cable, in addition, the WLAN has a facilitate in usage according to the point-to-point protocol over Ethernet while it divided into many switches that became three sub-switches and one main switch while the clients number reached to seven for every sub-switch, the variety made for upload and download email service that based on the quality-of-service.