Improved Mac protocol based on energy harvesting and wake up dutycycling technique
Geliştirilmiş Mac protokolü enerji toplama ve uyandırma görevibisiklet tekniği
- Tez No: 796903
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAHİ ABDU IBRAHEEM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu tezin amacı, Uyandırma uyku görev döngüsünü kullanarak geliştirilmiş bir Mac protokolü tasarlamaktır. tıbbi uygulamanın genel WBAN'ında (IN/ON) teknik ve Enerji Toplama tekniği. Bu, sağlık hizmetlerinde WBAN'ı kontrol etmek için tasarlanmış organize bir protokol olarak tanımlanabilir. sistem için istenilen özelliklerde iyileştirme sorunu. Özellikle zaman ve kaynaklar Sınırlı, etkili bir yardımcı olmak için ilk denemede hedefi vurmak gerekir. Güzergahların yanı sıra ele alınacak enerji tüketimini dikkate alan strateji önerilen algoritmanın seçeceği. Bu çalışma, Enerjiyi birleştirmeye çalışır. birden fazla kaynak ve önerilen EH- Mac protokolü ile elde edilen ağ ömrü bir arada algoritma. WBAN, hangi verilerin önce işleneceğinin önceliğini seçmeye başlar başlamaz, seçim acil durum verilerine gider, bu sinyal nedeniyle sistem uyanır gerekli eylem. Bu nedenle, belirli özelliklere sahip yeni ve geliştirilmiş bir modeli ortaya çıkarmak Pil ömrünü uzatmak için (Verimlilik ve Ağ ömrü) maliyeti ve riski azaltır Pilleri değiştirmenin WBAN'ı. Bu önerilen algoritma, ışıkları kapatmak için tasarlandı Enerji Hasatının sonuçlarına dayalı olarak Ağ yaşam süresi etkisinin nasıl artırılacağı. yatırım enerjiyi çeşitli formlarda kullanmak ve onu bir halden başka bir hale dönüştürmek temel bir yaşam haline gelmiştir. viii amaç. Bugün, bilim ve çeşitli endüstriler, bir şekilde nasıl azaltılacağına yöneliyor. herhangi bir ürünü elde etmek için kullanılan maliyet. başka bir şekilde, Enerjiyi bedava kullanmak. iyileştirme Vücudun kablosuz alan ağının performansı, dikkate alınması gereken en önemli hususlardan biridir. pratik ve bilimsel açıdan önemi nedeniyle günümüzde sabit olması endüstriyel ve tıbbi yönü oluşturur. Bu araştırmada, vücudun içindeki enerji enerji hasadında bu özelliğe ek olarak, verim özelliği ve ağ ömrü süre arttırılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to devise an improved Mac protocol using Wake-up sleep duty cycle technique and Energy Harvesting technique in general WBAN (IN/ON) of medical application. This can be defined as an organized protocol designed to control the WBAN in the health care system for the desired properties for improvement issue. Especially when time and resources are limited, one must hit the objective on the first attempt with a view to make an effective helpful strategy that takes into account the energy consumption that'll be handled as well as the routes that the suggested algorithm will chose. This study attempts to combine the Energy from multiple sources, and Suggested EH- Mac protocol with the obtained network life time in one algorithm. As soon as the WBAN starts selecting the priority of which data to be treated first, the selection goes to the emergency data the system wake-up because of this signal to take the required action. This is why unveiling a new improved model with specific characteristics (Throughput and Network life time) to Extend the Battery life time reduce the cost and risk of WBAN of changing the batteries. This suggested algorithm was designed to shed the lights on how to increase the Network life time effect based on the results of Energy Harvesting. Investing energy in its various forms and converting it from one state to another has become a basic life viii goal. Today, science and various industries are heading in one way or another to how to reduce the cost used to achieve any product. in another way, Using energy for free. Improving the performance of the body's wireless area network is one of the most important aspects that must be fixed at the present time due to its importance in terms of the practical and scientific aspect that constitutes the industrial and medical aspect. In this research, the energy inside the body was exploited, in addition to this feature in harvesting energy, the throughput feature and network life time have been increased.