Delay root cause analysis and 3D modeling of LTE control communication using machine learning
Gecikme kök neden analizi ve 3D LTE kontrol iletişiminin modellenmesimakine öğrenimini kullanmak
  1. Tez No: 798232
  2. Yazar: SAMEER QUTAIBA MOHAMMED TOTONCHI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUHAMMAD ILYAS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu tez, LTE kontrolünün gecikme kök neden analizini ve 3B modellemesini incelemektedir. ağ testi için gelişmiş makine öğrenimini kullanan iletişim. Araştırma 5. nesil mobil telefon için LTE protokollerini inceledi ve aşağıdakiler için yönergeler sağladı: arka plan bilgisi için LTE frekansını kontrol etme, ancak bu çalışmanın bağımsız bir LTE standartlarını kullanmayan teknik. için 512 elemanlı giriş-çıkış MIMO 100 GHz ve 6 GHz altı orta bant için 128 eleman kullanılmıştır. LOS her zaman 0,5'tir. Bu kağıt, LTE ile ilgilidir, LTE kontrol yolu kayıp tipi iletişimin 3D modellemesi değildir. makine öğrenme. Bu çalışmanın rota kaybı, çapraz kutuplu ışın LTE polarizasyonuna (±45o) bağlıdır. 0,5 km ve 15,25 m rakımda Rx ve Tx aktiviteleri. Mesafe, geçiş kimlik doğrulaması, yağmur, atmosfer ve 100GHz'e karşı 6GHz altı hava koşulları yol kaybını etkiler. geliştirme iletim gücü ve verimliliği geliştirilmiş mekansal çeşitlilik. Yetkilendirme ve yaptırım YSA tabanlı LTE frekansı, hem orta bant altı 6 GHz hem de 100 GHz için mümkündür. açık kaynak malzeme ve yüksek aktarıma sahip strateji kullanarak planlama ve geliştirme güç ve hız, MIMO giriş/verim alımı kullanılarak şüpheli geçiş onayı altında teller. Bu teori, LTE yenilik boyutlandırmasını çeşitli geçişler için tarafsız olarak inceler. doğrulama ve çeşitli organizasyon düzenleme kurulumları için giriş sınırı değişikliklerine izin verir viii LTE için üç iklim türü için 6 GHz'den 100 GHz'e tekrarlayan veri iletimi. Bu döngü LTE ağlarını çeşitli hava koşullarında incelemenin yadsınamaz düzeyde bir yolu olarak görülmelidir. koşullar. Sinyal işleme araç bölmesini ve açık yapay zeka tabanlı YSA hesaplamasını kullanma MATLAB R2019a'daki AI araç setinden, üç iklim için bir sonuç yanıtı oluşturmak mümkündür Sağanak yağış asimilasyonunun LTE iletişim kesinlik düzeyine sahip veri kümesindeki türleri ve bol yeşillik mis fort.
Özet (Çeviri)
This thesis examines delay root cause analysis and 3D modeling of LTE control communication utilizing sophisticated machine learning for network testing. The research studied LTE protocols for 5th-generation mobile telephony and provided guidelines for controlling LTE frequency for background knowledge, although this work has an independent technique that does not employ LTE standards. Input-output MIMO with 512 elements for 100-GHz and 128 elements for mid-band sub-6-GHz has been used. LOS is always 0.5. This paper is about LTE, not 3D modeling of LTE control path loss type communication using machine learning. This work's route loss depends on cross-pol beam LTE polarization (±45o). Rx and Tx activities at 0.5 km and 15.25 m altitude. Distance, handover authentication, rain, atmosphere, and sub-6GHz vs 100GHz weather conditions effect pathloss. Enhancing transmission power and efficiency improved spatial variety. Authorizing and sanctioning ANN-based LTE frequency for both mid-band sub-6-GHz and 100-GHz is possible due to its planning and development using open-source material and strategy with high transmission power and rate under questionable handover confirmation using MIMO input/yield receiving wires. This theory examines LTE innovation dimensioning as unbiased for various handover verification and allows input boundary alterations for various organization arrangement setups viii for LTE recurrent data transmission from 6 GHz to 100 GHz for three climate sorts. This cycle should be seen as an undeniable level way to examine LTE networks under various air conditions. Using signal handling tool compartment and explicit AI-based ANN calculation from AI toolkit in MATLAB R2019a, it is possible to create a result answer for three climate types in dataset with an LTE communication level of exactness of downpour assimilation and abundance foliage mis fort.