Design and analysis of an object detection system using background subtraction approach
Arka plan çıkarma yaklaşımı kullanarak bir nesne algılama sisteminin tasarımı ve analizi
- Tez No: 798985
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Aşamalı durum, hareketli öğenin yeri, PC vizyonunun muazzam bir gelişen inceleme bölgesidir. Bu inceleme bölgesi, video keşif çerçevesi için en uygun karardır ve farklı akademisyenlerin ve analistlerin dikkatini çekmiştir. Mevcut yöntemlerin çoğu, renkli video kareleri için daha iyi performans gösterir, ancak termal video karelerinde iyi performans gösteremez. Sıcak iklimde, bu çalışma, Fisher'in düz diskriminant oranına dayalı kenarı ışığında başka bir temel tümdengelim tekniği önermektedir. Bu yazıda, perde arkasındaki dinamik veya aydınlanma çeşitliliği sorununu yönetmek için bir strateji öneriyoruz. Bu çalışmada, sıcak iklimde makale keşfi, ilgili çalışma, önerilen çalışma, önerilen çalışmanın avantajları ve kısıtlamaları ve çalışma zamanında piksel gruplaması için Fisher'in düz diskriminant oran tabanlı limitinin nasıl oluşturulacağı incelenmiştir. Önerilen sonuçların emsal yöntemlerle gözlemsel çalışması, önerilen bu çalışmanın iyi performans gösterdiğini göstermektedir.
Özet (Çeviri)
Progressively situation, the location of the moving item is an enormous developing examination region of the PC vision. This examination region is an optimal decision for the video reconnaissance framework and has drawn the consideration of different academicians and analysts. Most of the existing methods perform better for colored videoframes but unable to perform well in thermal video frames. In the warm climate, this study proposes another foundation deduction technique in light of Fisher's straight discriminant proportion based edge. In this paper, we propose a strategy for managing the issue of dynamic or enlightenment variety behind the scenes scene. In this work, the article discovery in warm climate, related work, proposed work, advantages and restriction of the proposed work and how to create Fisher's straight discriminant proportion based limit at run-time for pixel grouping are examined. The observational study of the proposed results with peer methods shows that this proposed work outperforms well.