Enhanced smart wireless communication by intelligent reflecting surfaces (IRS) and measuring the integration of distributed systems
Akıllı yansıtıcı yüzeyler (IRS) yoluyla geliştirilmiş akıllı kablosuz iletişim ve dağıtılan sistemlerin entegrasyonunu ölçme
  1. Tez No: 799838
  2. Yazar: MOHAMMED RADHI IKHMAIT AL-JASIM
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MESUT ÇEVİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bulut depolamanın bulunduğu bilgisayar ağlarının ve dağıtılmış sistemlerin çoğu, ister metin dosyaları, ses dosyaları, video dosyaları veya diğer veri türleri olsun, bu tür verileri depolama süreçlerinde çeşitli sorunlar yaşar. temel sorun, bu tür verilerin gönderilip alınamaması ve birden fazla noktadan erişilememesidir. Bu çalışmada, dağıtılmış sistemlerin veri depolama kapasitesini, erişim hızını ve edinimini iyileştirmek için akıllı yansıtıcı yüzeylerin (IRS'ler) kullanılmasına yönelik bu güçlüklerin derinlemesine tartışılması ve önerileri sağlanacaktır. Bu yazıda, MATLAB yazılımı kullanılarak, depolama kapasitesini artırmanın yanı sıra gönderen ve alıcı arasındaki veri aktarım hızını iyileştirerek bulut ve dağıtık bilgi işlemin performansını iyileştirmek için bu ağın bir grup IRS içerdiği bir sanal ağ tasarlanmıştır. IRS'ler, bir kez desteklenen ağ donanımıyla ve yine ağ donanımı desteklemeden kullanıldı. Önerilen sistem gerçekleştirilmiş ve donanım cihazları desteklemeden IRS'ler kullanıldığında sonuçlar çok iyi olmuştur, çünkü donanım cihazlarının varlığı bu cihazların çalışmalarında karşılaştıkları sorunlar nedeniyle veri iletim sürecinde bir arızaya neden olabilir.
Özet (Çeviri)
The majority of computer networks and distributed systems, where cloud storage is located, experience several problems with the processes of storing these types of data, whether they are text files, audio files, video files, or other types of data, in addition to a fundamental problem, which is the inability to send and receive such data and access it from multiple points. In-depth discussions of these difficulties and suggestions for utilizing intelligent reflecting surfaces (IRSs) to improve distributed systems' data storage capacity, access speed, and the acquisition will be provided in this study. In this paper, a virtual network was designed using MATLAB software, where this network contains a group of IRSs to improve the performance of cloud and distributed computing by improving the speed of data transmission between the sender and receiver in addition to improving storage capacity. IRSs were used with supporting network hardware once, and again without supporting network hardware. The proposed system was implemented, and the results were very good when using IRSs without supporting hardware devices, because the presence of hardware devices may cause a defect in the data transmission process due to the problems that these devices face in their work.