Tracking a person through the camera on the internet and determining the location
İnternet üzerinden kamera aracılığıyla bir kişinin takibi ve konumunun belirlenmesi
- Tez No: 800994
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET ZENGİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesi uyarınca hazırladığım“İNTERNET ÜZERİNDEN KAMERA İLE TAKİP EDİLMESİ VE YERİNİN BELİRLENMESİ”başlıklı tez çalışmasının kabul edildiğini beyan ederim. , bana ait, özgün bir çalışmadır, çalışmamın tüm aşamalarında yukarıda belirtilen yönetmelik ve yönergelere uygun hareket ettim, tezde yer alan yenilikleri ve sonuçları başka bir yerden almadım, usulüne uygun olarak kaynak gösterdim Tezimde kullandığım eserler için, 20 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Sakarya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9/2 ve 22/2 maddeleri gereğince, bu tezi başka bir bilimsel kurula akademik amaçla ve başlık almak için sunmadım. 04.2016 tarihinde intihal yazılımı kullanılarak enstitü tarafından belirlenen kriterlere uygun rapor alınmıştır. Sakarya Üniversitesi'nin abone olduğu yazılım programı, etik kurul onay belgesi aldığımı, bu beyana aykırı bir durum olması durumunda doğabilecek her türlü hukuki sorumluluğu kabul ettiğimi,
Özet (Çeviri)
I declare that the thesis work titled“TRACKING A PERSON THROUGH THE CAMERA ON THE INTERNET AND DETERMINING THE LOCATION”, which I have prepared in accordance with Sakarya University Graduate School of Natural and Applied Sciences regulations and Higher Education Institutions Scientific Research and Publication Ethics Directive, belongs to me, is an original work, I have acted in accordance with the regulations and directives mentioned above at all stages of my study, I did not get the innovations and results contained in the thesis from anywhere else, I duly cited the references for the works I used in my thesis, I did not submit this thesis to another scientific committee for academic purposes and to obtain a title, in accordance with the articles 9/2 and 22/2 of the Sakarya University Graduate EducationandTraining Regulationpublished in theOfficialGazettedated20.04.2016, a report was received in accordance with the criteria determined by the graduate school using the plagiarism software program to which Sakarya University is a subscriber, I have received an ethics committee approval document, I accept all kinds of legal responsibility that may arise in case of a situation contrary to this statement.