The impact of digital advertisement on consumer purchase behavior for healthcare products/services
Dijital reklamın sağlık ürünleri/hizmetleri için tüketici satın alma davranışlarına etkisi
- Tez No: 801782
- Danışmanlar: Assist. prof. Dr. ÖZGÜL ÖZKOÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Advertising, Healthcare Management
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
Çalışma,“Dijital Reklamın Tüketicilerin Sağlık Ürün ve Hizmetlerine İlişkin Satın Alma Davranışları Üzerindeki Etkisi”ni görmek için yapılmıştır. Dijitalleşme nedeniyle birçok şirket, rakiplerine karşı rekabet avantajı sağlamakta ve büyük bir rekabet avantajı elde etmek için çevrimiçi reklam yapmaya çalışmaktadır. Dijital pazarlama ile bir şirket ürünlerini küresel olarak sunabilir ve yerel pazarın dışında küresel tüketicilere ulaşabilir.Dijital reklamcılık, reklam giderlerini en aza indirmenin ve yatırım getirisini (ROI) artırmanın mükemmel bir yoludur. Satın Alma Davranışı hayati önem taşır.Bu çalışma temel olarak tüketici satın alma davranışına odaklandığından, tüketicilerin ürünü satın almadan önce yaptığı döngüyü anlamak reklamcılar ve kuruluşlar için hayati önem taşır.Çalışma, alışveriş yapanların bir ürünle tanıştıktan sonra nasıl bir yol izleyeceğine karar vermede reklam verenlere yardımcı olacaktır. bir satın alma seçeneğine karar vermek için."
Özet (Çeviri)
“ The study was done to see ”The Impact of Digital Advertisement on the Consumer Purchase Behaviour related to Healthcare products and services“. Due to digitalization a lot of companies are trying to do advertisements online them a competitive edge over the competitors, and a large market to serve. With digital marketing, a company can offer its products globally and reach consumers globally other than the home market. Digital advertising is an excellent way to minimize the expense of the advertisement and increase the return on investment (ROI). Understanding Consumer Purchase Behaviour is vital. As this study is principally centered on consumer purchase behavior so understanding the cycle that consumers do, before purchasing the item is vital for advertisers and organizations. The study will assist advertisers with deciding how shoppers go from being acquainted with an item to settling on a buy choice.”