The level of understanding of alzheimer's disease between different medical professionals
Tıp fakültesi ve fizyoterapi bölümü 1 ve 2. sinif öğrencilerinin alzheimer hastalığını anlama düzeyleri
- Tez No: 808005
- Danışmanlar: Prof. Dr. AHMET MİDİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Nöroloji, Neurology
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinir Bilimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Sinirbilim Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu tez, nörolojik bir hastalık olarak iyi bilinen Alzheimer hastalığının, sadece birinci ve ikinci sınıf gruplarını hedef alacak olan Fizyoterapi, ve Tıp fakülteleri arasındaki ilişkisini ele almaktadır. Bu amaçla nöroloji, tıp fakültesi öğrencileri arasındaki ilişki gibi anahtar kelimeler tanımlanmıştır. Ek olarak, ilişkinin avantajları listelenir. Teorik kısım en bilinen grupla ilgilenir. Bu makale, farklı tıp uzmanları arasında Alzheimer hastalığını anlama düzeyi için kılavuzlar sunmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis deals with the relationship of well-known Alzheimer's disease as a neurological disease between Physiotherapy, and Medicine faculties that are going to target the groups of year one and year two only. For this purpose, keywords, such as neurology, and the relationship between students of medical professionals are defined. In addition, the advantages of both criteria are listed. The theoretical part deals with the most known group. This paper provides guidelines for the level of understanding of Alzheimer's disease between different medical professionals.