Rationalization and penetration testing outcome on IoT devices (APS) using the ETSI EN 303 645' standard
  1. Tez No: 816262
  2. Yazar: YASSINE BOUMIZA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. OKAN YAŞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
Evlerde giderek daha fazla cihaz internete bağlanıyor, IoT'nin siber güvenliği daha önemli hale geliyor ve daha fazla endişe yaratıyor. İnsanlar kişisel verilerini artan sayıda çevrimiçi cihaza ve hizmete emanet ediyor. Geleneksel olarak çevrimdışı olan ürünler artık birbirine bağlıdır ve siber tehditlere karşı korunmaları gerekir. Bu yönler akılda tutularak, geçen yıl tüketici IoT ürünlerinin güvenliğini ele almayı amaçlayan verimli standartlar geliştirmeye yoğun bir odaklanma vardı. Bunun için, kişinin güvenliğini elde etmek ve gözden geçirmek ve büyük boşlukları belirlemek için bir güvenlik değerlendirmesi gereklidir. Bu tezin amacı, bir APS cihazının (Gelişmiş kişi sensör cihazı) güvenlik seviyesini, standartta belirtilen geliştiricilerin atladığı ana boşlukların neler olduğunu ve ne olması gerektiğini öneren penetrasyon testleri gerçekleştirerek değerlendirmektir. belirtilen standardın minimum güvenlik gerekliliklerine göre cihazda anıt olarak değiştirildi. Ve son olarak, standardı en çok kullanılan güvenlik açıklarıyla daha güncel hale getiren bir yükseltme önermek.
Özet (Çeviri)
More and more devices in homes are connected to the internet, the cyber security of the IOT becomes more important and raises more concerns. People entrust their personal data to an increasing number of online devices and services. Products have traditionally been offline are now connected and need to be protected from cyber threats. With these aspects in mind, in the last year there was an intense focus on developing efficient standards aimed at addressing the security of consumer IOT products. For that, a security assessment is required to acquire and overview of one's security and identify major gaps. The aim of this thesis is to evaluate the security level of an APS device (Advanced people sensor device) by performing penetration tests which will result in knowing what are the major gaps that the developers skipped that are mentioned in the standard then suggesting what should be changed in the device to abide by the minimum-security requirements of the mentioned standard. And finally Proposing an upgrade for the standard making it more up to date with the current most used vulnerabilities.