Yönetim bilişim sistemleri
Management information system
  1. Tez No: 82307
  2. Yazar: BERRİN DİNÇ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NİLÜFER ÇELİKKOL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi ve Organizasyon Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ VE YÖNETİM ORGANİZASYON ANABİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ TEZ OZETI Bu günün yöneticisi değişik kaynaklardan gelen bir bilgi seli ile karşı karşıyadır. Çevre koşulları yöneticilere, zamana uymaları için çok az bir süre bırakarak hızla gelişmektedir. Yönetim için gerekli olan bilgi, karar verme sürecindeki belirsizliği azalttığı ölçüde değerlidir. Yöneticinin gereksinim duyduğu doğru, zamanlı ve anlaşılabilir bilgileri sağlayan ve geliştiren bir sistem olan Yönetim Bilişim Sistemi, artık günümüzün karmaşık yapılı işletmeleri için lüks olmaktan çıkmış zorunlu bir sistem haline gelmiştir. Tezi Hazırlayan Tez Danışmanı Tez Kabul Tarihi Jüri Üyeleri : Berrin DİNÇ :Yrd. Doç. Nüüfer ÇELİKKOL : 09.07.1999-99/12 : Prof. Dr. Hamdi İSLAMOĞLU Yrd. Doç. Yılmaz GÖBENEZ
Özet (Çeviri)
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ VE YÖNETİM ORGANİZASYON ANABİLİM DALI MANAGEMENT INFORMATION SYSTEM THE SUMMARY OF THE STUDY Today's managers are faced with an information float arising from different sources. Situations immediately changes while giving a very few time for the managers to conform to them. Information that is necessary for management is valid as it minimize the uncertainty in the process of the decision making. The Management Information System which is a system that support and develop correct, just in time and understandable information to the managers, is a necessry system rather than a lux for the todays complex companies. Tezi Hazırlayan Tez Danışmanı Tez Kabul Tarihi Jüri Üyeleri : Berrin DİNÇ :Yrd. Doç. Nilüfer ÇELİKKOL : 09.07.1999-99/12 : Prof. Dr. Hamdi İSLAMOGLU Yrd. Doç. Yılmaz GÖBENEZ