Real time adherence to mine plan screen for integrated control rooms
Maden kumanda merkezleri için maden planına gerçek zamanlı uyum takip ekranı
  1. Tez No: 823849
  2. Yazar: MUHAMMET MUSTAFA KAHRAMAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEAN DESSUREAULT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mining Engineering and Mining
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: The University of Arizona
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
Bu araştırma, bir kontrol odası ortamında maden planına gerçek zamanlı bağlılığın takibi için bir sistemin geliştirilmesini konu almaktadır. Maden Planlama Ekranı (MPL) olarak bilinen bu sistem, maden planlama ve üretim süreçlerini entegre etmektedir. Temel girdiler filo yönetim sistemi (FMS) tarafından takip edilen üretim verileri ve maden planlamacıları tarafından elektronik tablolara girilen maden planlarıdır. Veriler T-SQL kodlaması kullanılarak entegre edilmiş ve MPL grafikleri bir web ortamında görüntülenir. MPL ekranı iki tür bilgi görüntüler: ocağa göre gerçek zamanlı plana bağlılık ve ekiplere göre geçmişe yönelik bağlılık. Ekranın amacı, daha büyük bir gerçek zamanlı harmanlama girişiminin önemli bir parçası olan genel plana bağlılığı artırmaktır. MPL ekranı FMS operatörlerinin performanslarını her bir ocak için gerçek zamanlı ve tarihsel olarak görmelerini sağlar. Bu araştırma, yeni aracın geliştirilmesini, devreye alınmasını ve kumanda merkezinde yer alan kullanıcıların motivasyonunu anlamak için maden ortamının etnografik (kültür çalışması) analizini tartışmaktadır.
Özet (Çeviri)
This research focuses on the development of a system for real-time adherence to mine plan within a control-room environment. This system, known as a Mine Planning Screen (MPL), integrates mine planning and production processes. The key inputs are production data tracked by the fleet management system (FMS) and mine plans entered by mine planners into spreadsheets. The data is integrated with the use of T-SQL coding, and MPL charts are displayed in a web environment. The MPL screen displays two types of information: real-time adherence to plan by pit and historical adherence by crews. The objective of the screen is to increase adherence to the overall plan, a key part of a larger real-time blending initiative. The MPL screen allows FMS operators to see their performances in real-time and historically for each pit. This research discusses the technical development of the new tool, its deployment, and an ethnographic (study of culture) analysis of the mine environment to understand controller motivation.