The impact of management practices on employees job performance (In lagos state financial institutions)
Yönetim uygulamalarının çalışanların iş performansı üzerindeki etkisi (Lagos devlet mali kuruluşlarında)
  1. Tez No: 825623
  2. Yazar: ANTHONY NNAEMEKA NWAIGWE
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MAGDALİNE ENOW MBI TARKANG MARY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Yönetim uygulamaları, her kuruluş için çalışanlarının performansını iyileştirmek için çalışma yöntemleridir. Bu çalışmanın temel amacı, Nijerya finans endüstrisindeki Lagos Eyaletindeki yönetim uygulamalarının Çalışanların Performansı üzerindeki etkisini tespit etmektir. Rastgele örnekleme tekniği kullanılarak seçilen 150 çalışandan oluşan bir örneklem üzerinden veri toplamak için kesitsel bir nitel anket araştırma tasarımı kullanılmıştır. Analiz, tanımlayıcı istatistikler, korelasyon ve çoklu regresyon analizi kullanılarak yapıldı. Araştırmanın kovaryans sonucu, işe alım/seçme, eğitim ve gelişim, performans değerlendirme ve çalışan performansı arasında anlamlı ve pozitif bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca, regresyon analizi sonuçları, eğitim, öğretim ve gelişim için işe alma ve seçme prosedürlerinin, Performans değerlendirmenin ve çalışanların Tazminatının incelenen finansal kurumlardaki genel çalışan performansını etkilediğini ve hepsinin istatistiksel olarak %5 düzeyinde önemli olduğunu göstermiştir. eğitim ve gelişim faktörleri. Bu nedenle soruşturma, Yöneticilerin, çalışanlarının ihtiyaç ve becerilerini etkili bir şekilde yansıtmak için performans değerlendirme ve ücretlendirme programlarını sürekli gözden geçirirken, seçim süreçlerine ve eğitim ve gelişim taslağına öncelik vermelerini tavsiye etti.
Özet (Çeviri)
Management practices are the working methods for every organization to improve the performance of its employees. The main purpose of this study was to ascertain the impact of management practices on Employees' Performance in Lagos State, Nigeria financial industry. A cross-sectional qualitative survey research design was used to collect data across a sample of 150 employees, which were selected using a random sampling technique. Analysis was carried out using descriptive statistics, correlation, and multiple regression analysis. The covariance result of the study revealed that there was a significant and positive relation between recruitment/selection, training and development, performance appraisal, and employee performance. Furthermore, the regression analysis results showed that the recruitment and selection procedures for training, training and development, Performance appraisal, and employees' Compensation affect overall employee performance at the financial institutions under study, and were all statistically significant at a 5% level excluding the training and development factors. The investigation, therefore, recommended that Mangers should prioritize their selection processes and training and development outline while constantly reviewing their performance appraisal and compensation programs to effectively reflect the needs and skills of their employees.