Switch reduction multilevel inverter topology based on renewable energy sources
Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı anahtar azaltma çok seviyeli inverter topolojisi
- Tez No: 825656
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YUSUF GÜRCAN ŞAHİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
The purpose of the research is to shed light on the hybrid renewable energy system that combines solar cells and wind energy to provide electrical energy all the time connected with a single-phase inverter and compare it with a multi-level inverter in terms of yield, structure, number of switches and cutting frequency using the MATLAB program.
Özet (Çeviri)
Araştırmanın amacı, tek fazlı bir invertöre bağlı olarak her zaman elektrik enerjisi sağlamak için güneş pilleri ve rüzgar enerjisini birleştiren hibrit bir yenilenebilir enerji sistemine ışık tutmak ve bunu verim, yapı açısından çok seviyeli bir inverter ile karşılaştırmaktır. MATLAB programı kullanılarak , anahtar sayısı ve kesme frekansı.