Roles of different igg subclasses on graft rejection
Farklı ıgg alt sınıflarının greft reddi üzerindeki rolleri
  1. Tez No: 825868
  2. Yazar: HATİCE GÜNGÖR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ANTHONY WARRENS
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: İç Hastalıkları, Internal diseases
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Imperial College London
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Önceden oluşturulmuş IgG anti-insan lökosit antijeni (HLA) antikorları olan hassaslaştırılmış hastalarda greft reddi riski artar. Ek olarak, birkaç çalışma, anti-HLA IgG alt sınıfları ile enzime bağlı immünosorbent tahlili (ELISA) ve akış sitometrisi kullanılarak greft sonucu arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, anti-HLA sınıf I ve sınıf II alt sınıflarının tespiti için yeni xMap (Luminex ™ ) teknolojisi prosedürü artık kullanıma sunuldu ve bu klinik senaryoya uygulanabilirliğini inceledik. Amaç: Bu projenin amacı, böbrek nakli sonucu ile transplant öncesi anti-HLA IgG alt sınıfı grefte özgü olmayan ve xMap teknolojisi kullanılarak tespit edilen düşük dereceli grefte özgü antikorların varlığı arasındaki ilişkiyi değerlendirmektir.
Özet (Çeviri)
Sensitised patients with preformed IgG anti-human leukocyte antigen (HLA) antibodies have an increase risk of graft rejection. In addition, a few studies have shown a correlation between anti-HLA IgG subclasses and graft outcome using enzyme-linked immunosorbent assay (ELISA) and flow cytometry. However, the novel xMap (Luminex™) technology procedure for the detection of anti-HLA class I and class II subclasses has now become available and we have studied its applicability to this clinical scenario. Objective: The aim of this project is to evaluate the correlation between renal transplant outcome and the presence of pretransplant anti-HLA IgG subclass non-graft-specific as well as low grade graft-specific antibodies detected using xMap technology.