Implementation and analysis of state of-the-art sustainable techniques to improve the construction performance: A case study
  1. Tez No: 826272
  2. Yazar: HUDA FARHAN IBRAHIM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEPANTA NAİMİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
önemine ve anlamlı katkılarına değinmek için bu çalışma yapılmıştır. inşaat enerji verimliliğinin iyileştirilmesinde sürdürülebilirlik ve yeşil bina ilkeleri, performans, esneklik, enerji kararlılığı ve olumsuz etkilerinin azaltılması çevre. Bu araştırma, (1) dahil olmak üzere iki kritik araştırma yaklaşımını benimsemiştir. nicel kesitsel tanımlayıcı çalışma ve (2) vaka çalışması analizi. Araştırma Sonuçlar, sürdürülebilir yöntemler, akıllı enerji verimli teknikler kullanmanın ve yeşil bina ilkeleri, bina sürdürülebilirliğinin iyileştirilmesinde kritik bir rol oynar ve daha iyi ekonomik fizibilite açısından çeşitli temel faydaların elde edilmesi, daha düşük bakım ve işletme maliyetleri, iç ortam kalitesi ve Sera Gazı azaltımı (GHG) emisyonları ve çevre üzerindeki olumsuz etki. Ayrıca, çalışma sonucuna sürdürülebilirlik ilkeleri ile tasarım öğeleri arasında bağlantı kurmanın önemi bina performansını iyileştirmek için en son sürdürülebilir teknolojileri uygulamak ve analiz etmek. Araştırmada araştırmacı, kontrol etmenin ve tahmin etmenin önemine odaklanmıştır. iyileştirmeye katkıda bulunan etkili bir sürdürülebilirlik elde etmek için inşaat maliyetlerini inşaat performansı. Araştırmacı istenilen sonuca ulaşıldığını vurgulamıştır. inşaat performansının kalitesini artıracak sürdürülebilir iş hedefleri projeler. Çalışma, gelecekteki durumlarda maliyetleri kontrol etmenin önemi sonucuna varmıştır. yapımdaki sorunları önlemek ve performansını zayıflatmak için değişiklikler proje. Ayrıca, miktarların hesaplanmasında yüksek performans hızına ulaşmak, sürdürülebilirliğini ve performansını artıran etkili tekniklerin uygulanması inşaat projeleri. Ayrıca, proje zamanlamasının izlenmesinin hayati bir rol oynadığı bulundu. inşaat performansını iyileştirmede ve proje tesliminde gecikmelere neden olmamada.
Özet (Çeviri)
This work is carried out to address the importance and significant contributions of sustainability and green building principles in improving construction energy efficiency, performance, resilience, energy stability, and reducing its negative impact on the environment. This research adopted two critical research approaches, including (1) quantitative cross-sectional descriptive study and (2) case study analysis. The research results revealed that using sustainable methods, intelligent energy-efficient techniques, and green building principles play a critical role in improving building sustainability and achieving various essential benefits in terms of better economic feasibility, lower maintenance and operation costs, indoor environment quality, and reducing Greenhouse Gas (GHG) emissions and negative impact on the environment. Also, the study concluded the importance of linking the principles of sustainability and design elements in order to implement and analyze the latest sustainable technologies to improve building performance. In the study, the researcher focused on the importance of controlling and estimating construction costs in order to achieve effective sustainability that contributes to improving construction performance. The researcher emphasized the achievement of the desired sustainable work goals that would increase the quality of the performance of construction projects. The study concluded the importance of controlling costs in the event of future changes in order to avoid problems in construction and weaken the performance of the project. Also, achieving high-performance speed in calculating quantities could ensure the application of effective techniques that increase the sustainability and performance of construction projects. Also, it was found that monitoring project scheduling plays a vital role in improving construction performance and not causing delays in project delivery.