Skills in time management to improve employee performance in construction projects
  1. Tez No: 826271
  2. Yazar: ALI ALSAEDI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEPANTA NAİMİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
İnsanlar arasında zamanın geçişine dair sayısız bakış açısı vardır. Göre Geleneksel anlayışta zaman, sürekli gelişen ve sıfırlanan dinamik bir durumdur. Bazı toplumlar, zamanın doğrusal olduğuna, değişmez bir başlangıcı ve sonu olduğuna inanır. ve bu eylemler ve arayışlar ancak sınırlı bir süre içinde gerçekleştirilebilir. etkili zaman yönetimi kişiden kişiye ve işten kişiye değişen soyut bir kavramdır. meslek. Zamana bakış açıları, yetiştirilme tarzlarından değil, mesleklerinin talepleri. Stres, keskinlik, kaygı ve rahatsızlıklar giderilirse, proje yönetiminin bunları düzeltmesi zordur çünkü değerler koşullar olarak dalgalanır ve değişime neden olur. İşçilerin yaptıklarından belliydi. görevlerini yerine getirdiler ve bu da projenin başarısını etkiledi. personelin görevlerini daha başarılı bir şekilde yerine getirmesini sağladığı için şirketin başarısı. Çalışma ortamının, kurum kültürünün ve yönetim tarzının önemi araştırıldı. Tahsis edilen ağırlıklara göre, her bileşenin üzerinde ayrı bir etkisi vardır. sermaye kazançları. Bunu daha iyi anlamak için, çeşitli liderliğin etkisini inceleyelim. görevlerin gerçekleştirilme etkinliğine ilişkin stiller. Çalışmalar göstermiştir ki, örneğin, daha demokratik yönetim yapılarına sahip örgütler daha iyi üretirler. sonuçlar. Kültür aynı zamanda üretkenliği, özellikle de üretim sıklığını etkiler. bireyler yaratıcı düşünmeye teşvik edilir. Birçok değişken işin kalitesini etkiler herhangi bir işyerinde gerçekleştirilir.
Özet (Çeviri)
There are numerous perspectives on the passage of time among people. According to the traditional understanding, time is a dynamic condition that continually evolves and resets. Several societies believe that time is linear, with an unchangeable beginning and conclusion, and that actions and pursuits can only be accomplished in a finite length of time. Effective time management is an abstract concept that varies from person to person and job to profession. Their perspective on time is not a result of their upbringing, but rather the demands of their professions. Even if speed symptoms such as stress, acuity, anxiety, and discomfort are addressed, it is difficult for project management to rectify them since their values fluctuate as conditions and causes change. It was evident from how the workers performed their tasks, which in turn affected the project's success Efficiency is crucial to a company's success because it enables personnel to perform their tasks more successfully. The significance of the work environment, corporate culture, and management style has been investigated. According to the allocated weights, each component has a distinct impact on capital gains. To further comprehend this, let's examine the impact of various leadership styles on the effectiveness with which tasks are accomplished. Studies have demonstrated, for instance, that organizations with more democratic management structures produce better outcomes. Culture also influences productivity, notably the frequency with which individuals are encouraged to think creatively. Many variables influence the quality of work performed in any given workplace.