The role of conceptual safety management in the construction project and its impact on productivity
  1. Tez No: 828639
  2. Yazar: DOAA JAWAD
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MOHSEN SEYEDİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
İnşaatlarda kazalar sık görülür. Ticaret ve operasyonlar bağlantılı olmalıdır. yapı endüstrisinin bölünmüş üretim aşaması. İnşaat tehlikelidir; böylece işçilerin sağlık ve güvenlik korunmalıdır. İnşaat güvenliği her şeyden önemlidir. Büyük inşaat firmalar daha güvenli ve sağlıklıdır. Sağlık ve güvenlik standartları genellikle daha küçük ve orta ölçekli inşaat işletmeleri Bu karma yöntemli çalışmada Güvenlik Yönetim Sistemi (SMS) çabaları, güvenlik işbirliği, güvenlik tutumu, öz yeterlilik, güvenlik kullanarak bir Amerikan üniversitesi havacılık programına katılım ve güvenlik davranışları eşzamanlı üçgenleme Çalışma, bir boşluğu doldurmak için eşzamanlı nirengi kullanmıştır. literatür, öğrenci havacılık programcıları arasında SMS çabalarını geliştirmek ve güçlü bir bu özellikler arasındaki korelasyon. Bu çalışma aynı zamanda proaktif bir güvenlik sağlar. kolej havacılık SMS kurulum değerlendirmesi için uygulama temel çizgisi ve iyileştirme Faktör analizi, anket sorularını ve bölümlere dayanan soruları azalttı doğrulanmış ve güvenilirdi. Betimsel analiz, normal olanı görsel olarak incelemiştir. dağılım eğrileri, ortalama, Ki kare, ortalamadan standart sapmalar ve test normalleşme
Özet (Çeviri)
Accidents are common in construction. Trades and operations must be linked despite the building industry's divided production phase. Construction is dangerous; thus, workers' health and safety must be protected. Construction safety is paramount. Big construction firms are safer and healthier. Health and safety standards are frequently minimal in smaller and medium-sized construction enterprises This mixed-methods study examined Safety Management System (SMS) efforts, safety collaboration, safety attitude, self-efficacy, safety involvement, and safety behaviors in an American university aviation program using concurrent triangulation. The study used concurrent triangulation to fill a gap in the literature, improve SMS efforts among student aviation programmers, and find a strong correlation between these characteristics. This study also establishes a proactive safety implementation baseline for collegiate aviation SMS installation evaluation and improvement Factor analysis reduced the survey questions, and those that relied on parts were validated and reliable. The descriptive analysis visually examined the normal distribution curves, mean, Chi square, standard deviations from the mean, and test of normalization.